DünyaFutbolGündemSon Dakika

UEFA’dan Demirören’e ret!

UEFA’dan Yıldırım Demirören’e ret cevabı geldi! UEFA, Türkiye ile birlikte aday olan Euro 2024’ü düzenleyecek ülkeyi Almanya olarak belirledi. Yapılan oylamada Almanya’nın 12, Türkiye’nin ise 4 oy aldığı açıklandı.

Aylardır beklenen Euro 2024 nerede yapılacak sorusu bugün cevap buldu. UEFA, yaptığı oylamada Türkiye ile yarışan Almanya’nın organizasyonu yapmasını uygun gördü.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Merkezi’nde düzenlenen toplantı sonucu, bir dönem başkanlığını yaptığı Beşiktaş’ın Avrupa’da ceza almasına neden olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in temsil ettiği Türkiye yine hüsrana uğradı.

Nyon’da düzenlenen toplantıda Türkiye adına TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye’nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O’Rourke Çarmıklı tören öncesinde bir sunum gerçekleştirdi.

Oy dağılımı ‘hüsran’ olarak değerlendirildi

UEFA başkan ve yardımcıları ile UEFA yönetim kurulu üyeleri, Türkiye ile Almanya arasında bir seçim yaparak EURO 2024’ün ev sahibini belirledi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, başkan yardımcıları İsveçli Karl-Erik Nilsson, Portekizli Fernando Gomes, Ukraynalı Grigoriy Surkis, İtalyan Michele Uva ve İngiliz David Gill ile UEFA yönetim kurulu üyeleri Polonyalı Zbigniew Boniek, Macar Sandor Csanyi, İrlandalı John Delaney, İsviçreli Peter Gillieron, Fransız Florence Hardouin, Bulgar Borislav Mihaylov, İspanyol Juan Luis Larrea Sarobe, Hırvat Davor Suker, Hollandalı Michael van Praag, İtalyan Andrea Agnelli, İngiliz Ivan Gazidis seçimde oy kullanan isimler arasındaydı.

Euro 2024’ü düzenleyecek ülkeyi seçmek için kullanılan oylar neticesinde Almanya’nın Euro 2024’ü düzenlemesi uygun görüldü. Yapılan oylamada Almanya’ya 12 oy, Türkiye’ye ise 4 oy verildiği açıklandı. 12’ye 4 gibi bir farkın çıkması özellikle sosyal medyada ‘hüsran’ olarak nitelendirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu