FutbolGündem

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman; Çarşı büyük yanlış yaptı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Gezi Parkı direnişinin en önemli unsurlarından olan Çarşı grubunu eleştirerek ‘Çarşı çok büyük yanlış yaptı’ dedi.

Fikret Orman, takımın taraftar grubu Çarşı’yı eleştiren açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı direnişinin her anında boy gösteren ve parkın kurtarılmasında büyük rol oynayan Çarşı hakkında Fikret Orman şunları söyledi:

“Çarşı, siyasi bir oluşum değil. Beşiktaş da siyasi bir kulüp değil. Sadece takımı desteklemeleri lazımdı. Çarşı, Gezi Parkı eylemlerine katılarak çok büyük yanlış yaptı. Ben başkan olarak bu eylemlerin içinde olmalarını doğru bulmuyorum.”

Kulüpten yalanlama geldi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gezi Parkı eylemlerine destek veren Çarşı grubunu eleştirdiği yönündeki haberleri yalanladı.

Siyah beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

Sabah ve Fotomaç gazetelerinde yer alan haberlerde Başkanımız Fikret Orman’ın söylemediği sözlere yer verilmiştir.
Başkanımız Fikret Orman’ın basın mensupları ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, Çarşı Grubunun Gezi Parkı eylemlerine katılmasını yanlış bulduğunu söylediği ve eleştirilerde bulunduğu şeklinde Sabah ve Fotomaç gazetelerine yansıyan haberdeki sözler, Başkanımız Fikret Orman’a ait değildir. Kaynak belirtilmeden haberleştirilen bu cümleler bütünüyle hayal mahsulüdür.

Başkanımız basın mensupları ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında Cumhuriyet gazetesi spor müdürü Arif Kızılyalın’ın, kulübün Gezi Parkı eylemlerinden etkilenip etkilenmediği şeklinde yönelttiği bir soruya, bu konuda konuşmak istemediği yanıtını vermiştir. Ve bu konuyla ilgili başka bir cümle ne başkanımız ne de basın mensupları tarafından dile getirilmeden konu kapanmıştır. Söz konusu toplantıda konuk bulunan basın mensubu birçok canlı tanığa rağmen böylesine bir yalanın uydurulması ve yayınlanması son derece manidardır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu