HaberFulya DosyasıFutbolGündem

Beşiktaş Mali Kongresi’nde Hürser Tekinoktay’ın konuşmasına Başkan Orman’dan sataşma!..

NationalTurk'ün haberine göre, Beşiktaş'ın Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda bir sonraki seçim için başkan adaylığını açıklayan Hürser Tekinoktay da bir konuşma yaptı.

Başkan Fikret Orman sözlü sataşmalarla Tekinoktay’ın konuşmasını engellemeye çalıştı.

Hürser Tekinoktay şunları söyledi:

“Başkanın hep yapacaklarından bahsettiği ama yaptıklarından bahsetmediği şeklinde kongre üyeleri söylemde bulundu. Söyleyeceğim her şey Beşiktaş’ın geleceği ile alakalı. Sayın Başkan “20 tane okul, tv yatırımı, stat, mağaza yapacağız” dedi. Futbol Takımını ne yapacağız. Harcanan paraları nasıl geri dönüşüm olarak sağlayacağız. Kendi futbolcularınızı medyada sürekli kötülerseniz, kendi seçeceğiniz ekiple bir masör yüzünden kavga ederseniz bu işi başaramazsınız.

Stadı yapacak olan firma Amerikan Firması. İmalatı biz yapacağız, işletmeyi onlara vereceğiz. Tüm masrafları yapın, o zaman ben de işletmesine talibim. Amerikalılara 10 yıl işletmesini verip 1 Milyarlık Dolar gelir yerine 300 Milyon dolarlık parayı şimdi alıp harcayacaksak 10 yıl sonra Beşiktaş bugünden daha kötü olacaktır. Halkın takımıyız diyoruz ama Beşiktaş’ı Beşiktaş’ın yönetmesini istemiyoruz. Süleyman Ağabey’in parası mı vardı, 16 yıl bir ceketle Beşiktaş’ı yönetti. Beşiktaş’ın 10 yıllık dönemimde 1 Milyar dolardan fazla para harcadı. Türkiye’de Beşiktaş’tan güçlü kuruluş yok. Yönetim benim kanımca çok kötüye gidecek şeyler yapıyor. Stadı biz yapacaksak işletmesini de biz yapalım.

Galatasaray’ın stadını devlet yaptı. Başbakan bizi destekleyecekse aynı imkanları bize de sağlasın. Aynı eşit rekabeti yakalayabileceğimiz imkanları bize de sağlasınlar. Beşiktaş, stadını şu ya da bu şekilde yapabilmek için Nevzat Demir’den mi çıkacak? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Son kalemiz Fulya Altyapı Tesisleri’dir. Fulya’dan çıkıp Düzce’ye gitmeye razı değilim. Burası Düzcespor değil.

Kimse Beşiktaş Kulübü’nden büyük değil. Beşiktaş Kulübü olarak bizim hedefimiz Arsenal, M.United ve Real Madrid ile mücadele etmektir. Kasımpaşa ve Antalyaspor ile değil.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sürekli Hürser Tekinoktay’ın sözünü keserek sözlü sataşmalarda bulundu.

Hürser Tekinoktay: Dürüstlük Beşiktaş’ı yönetmek için ilk prensip olmalı. 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu