FutbolGündem

Beşiktaş Özkaynak Düşünce Birliği’nden yönetime tarihi yanlıştan dön çağrısı!..

Beşiktaş Özkaynak Düşünce Birliği’nden yönetime tarihi yanlıştan dön çağrısı; Beşiktaş porcuları ile kuruldu şimdi sporcularını dışlamamalıdır!..

Birlik, yaptığı açıklamada Beşiktaş tarihine hem kötü bir hatıra hem de bir dönemin başlangıcı olabilecek bir kongre yasadıklarını, Beşiktaş’ın sporcuları ile kurulduğunu ve şimdi sporcularının dışlanmamasının gerektiğini vurguladı…

İşte Beşiktaş Özkaynak Düşünce Birliği’nin açıklaması;

 

BEŞİKTAŞ ÖZKAYNAK DÜŞÜNCE BİRLİĞİ

BJK Yönetim Kuruluna Çağrı

Geçtiğimiz pazar günü, Beşiktaş tarihine hem kötü bir hatıra hem de bir dönemin başlangıcı olabilecek bir kongre yasadık.

Kongrenin genelinde Beşiktaş’ın geçmişine ve demokratik yapısına uymayan özgür iradenin ve katılımın kısıtlanması, Beşiktaş gibi özgürlüğün simgesi ve halkın takımı imajını derinden yaralamıştır.

Beşiktaş için çok önemli sayılan Tüzük taslağı ile önergelerin dikkate alınmadan ve erişilemez bir hızla oylama yapılarak kabul ettirilen tüzük maddeleri Beşiktaş’ımızın geleceğini zor duruma sokmuştur.

Üyelik koşullarının değiştirilmeye çalışıldığı 10. Maddenin görüşmeleri esnasında;
Başlangıç hedefi 100.000 üye olan bir yönetime destek verme amaçlı bir önceki mali kongrede giriş ücretlerinin 1200 TL ye indirilmesi için Kongrede verilen önergeyi tüm içtenliğimizle desteklemiştik.

NationalTurk Haber

Hepimizin ortak amacı Beşiktaş’ ı tabana yaymak ve mümkün olduğunca BJK Derneğine ve camiamıza uzun yıllar hizmet edecek genç ve dinamik Beşiktaşlıların kongre üyesi olmasını sağlamaktı.
Ancak bu tüzük tadil kongresinde gördük ki bu durum anlaşılmayacak şekilde tam ters bir yaklaşımla üye kabulüne yıllık %5 kota getirilmek istenmesiyle karşımıza çıktı.
Öz Kaynak Birliği ve birçok kongre üyesiyle birlikte bu yanlış uygulamanın barajının bu maddeden çıkartılmasına katkımız oldu.
Ancak Onursal başkanımız Süleyman Seba’nın sporcu üyelikleri ile ilgili yapmış olduğu 30 Senelik Tüzük Maddelerinin tamamen değiştirilmesiyle ilgili yapılan tarihi hatanın telafisi için görüşlerimizi belirterek bu tarihi yanlıştan aynı yukarıdaki gibi dönmesini sağlayacak olan verdiğimiz önerge ve konuşma haklarımızın kabul görmemesi bizleri ve sporcularımızı derinden üzmüş ve yaralamıştır.
Sporcu Üyeliklerinin zorlaştırılması, hatta tüm sporcuları olumsuz motive edecek şartların ileri sürülmesi spor yapmak için kurulan Beşiktaş’a tarihi başarılar kazandıran hem sporcularımıza hem de Beşiktaş Jimnastik Kulübünün Şanlı Kurucularına karşı yapılmış büyük haksızlıktır.

Tüm kurucularının sporcu olduğu ve Türkiye’nin ilk Spor Kulübü mirasını günümüze kadar taşıyan
sporcu üyelikleri ile ilgili Tüzük Maddelerinin aynı kalması hakkındaki konuşma ve görüş önergemizi Kongre Divan Masasının usule aykırı bir şekilde başvurularımızı kabul etmemesini de dikkate alarak bahsi geçen 10. Maddenin G fıkrasının aynı kalmasını talep etmekteyiz.

Beşiktaş Sporcuları ile kuruldu şimdi sporcularını dışlamamalıdır…

Saygılarımızla
Beşiktaş Öz Kaynak Düşünce Birliği

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu