FutbolGündemTransfer

Tayfur Havutçu’nun alınması istediği Mehmet Boztepe’nin neden transfer edilmediği ortaya çıktı!..

Beşiktaş, gurbetçi Mehmet Boztepe transferi için Borussia Dortmund ile görüşmeye çalışınca büyük bir skandal ortaya çıktı.

Disiplin Kurulu üyesi Cevdet Fidan’ın Beşiktaş’ın ismini kullanarak transfer görüşmesi yaptığı iddia edildi. Sabah’ın haberine göre; Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu’nun, Borussia Dortmund’un A2 takımında top koşturan Mehmet Boztepe’nin transfer edilmesini istemesi akıllara durgunluk verecek bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu.

Teknik direktör Tayfur Havutçu’nun verdiği rapor sonrası hemen harekete geçen Beşiktaşlı yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, görüşmelere başlamak için Alman kulübünün kapısını çalınca bir şokla karşılaştılar. “Sizin takımda oynayan Mehmet Boztepe’yi istiyoruz. Şartları bir görüşelim” diyerek Borussia Dortmund ile temasa geçen Adalı ile Zülfikaroğlu, randevu tekliflerine olumsuz yanıt aldılar.

Oldukça şaşıran iki yönetici, niçin görüşme taleplerinin kabul edilmediğini sorunca da karşılık olarak, “Beşiktaş Kulübü tarafından bize antetli kağıda yazılı bir şekilde futbolcu ile görüşmelere ve imza atmaya yetkili olarak Cevdet Fidan isimli şahıs bildirilmiştir. Sizin isimleriniz yok. Bu nedenle transfer görüşmesini sizinle yapamayız” cevabı verildi. Yaşananlara bir anlam veremeyen ve Alman kulübünün elindeki evrakı isteyen Beşiktaşlı yöneticiler, olayın altındaki gerçeği ortaya çıkardı.

Beşiktaş Kulübü yasal işlemlere başladı

Yapılan araştırmada, Beşiktaş’ın ismi kullanılarak transfer yapılmaya çalışıldığı saptandı. Olayda adı geçen şahıs da Beşiktaş Kongre ve Disiplin Kurulu üyesi Cevdet Fidan olarak belirlendi. Skandalı öğrenen ve çok sinirlenen Başkan Yıldırım Demirören bunun hesabının sorulmasını ve suçlular hakkında kulüp içi yasal işlem başlatılmasını istedi.

Başkan Demirören’in kulübe uzun yıllar hizmet veren bir ismin, böyle bir skandalla anılmasına çok üzüldüğü ve konunun iyice araştırılarak gerekenin yapılmasını istediği öğrenildi. Bu yaşananlar sonrası gurbetçi futbolcu Mehmet Boztepe’nin transferi de yattı.

Haberin ardından Cevdet Fidan ise Haber1903’e şunları söyledi;

“Benim böyle işlerle hiçbir alakam yok. Tamamen ismim kullanılmış. Ben Beşiktaş Kulübü adına hiçbir evrakı B.Dortmund takımına yollamadım. Benim böyle bir şey yollama gibi bir hakkım da zaten yok. Benim bu zamana kadar Dortmund’a ne gitmişliğim ne de görmüşlüğüm var.

Benim dışımda gelişen bir olay. İsmimin karıştığı için üzgünüm. Zaten avukatıma gerekli talimatı verdim. Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Fahrettin Curoğlu’na böyle bir şeyin aslı olmadığını söyledim. Ben 40 yıldır kulübün içindeyim benim böyle bir şey ile alakam yok.

 

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu