FutbolGündem

Beşiktaş, Vodafone anlaşmasının detaylarını borsaya bildirdi!..

NationalTurk’ün haberine göre, Beşiktaş, Vodafone anlaşmasının detaylarını borsaya bildirdi!.. Siyah – beyazlı kulüp, Vodafone ile imzaladığı sponsorluk anlaşmasının detaylarını borsaya bildirdi. Beşiktaş kulübü sözleşmeye göre Vodafone sponsorluğundan toplam 145 milyon dolar kazanacak.

Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamaya göre, siyah-beyazlı kulüp stadın tamamlanmasına kadar geçecek süre zarfında 10 milyon dolar alacak.

Stadın tamamlanmasının ardından ilk 8 yıl her yıl 7 milyon dolar karşılığı toplam 56 milyon dolar alacak Beşiktaş, sonraki 5 yıl her yıl 9 milyon dolar karşılığı toplam 45 milyon dolar kazanacak. Siyah-beyazlılar “Stadvision” sistemi kurulumu için 5 milyon olmak üzere, toplam 116 milyon Amerikan doları gelir elde edecek.

2014-2015 sezonundan itibaren başlayacak ana sponsorluk anlaşması gereğince de Beşiktaş, ilk 3 sezon her yıl 5 milyon dolar karşılığı 15 milyon dolar, sonraki 2 sezon için de her yıl 7 milyon dolar karşılığı 14 milyon dolar olmak üzere toplam 29 milyon dolarlık gelirin sahibi olacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu