FutbolGündem

Hürriyet Gazetesi yazdı Beşiktaş Kulübü yalanladı

Beşiktaş ‘ın Gaziantepspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçının devre arasında Yıldırım Demirören ‘in babası Erdoğan Demirören ‘in soyunma odasına girdiği ve prim vadettiği yönündeki Hürriye Gazetesi ‘nin haberi kulüp tarafından yalanlandı.

Hatırlanacağı gibi Hürriyet Gazetesi ‘nde İsmail Er imzalı haberde, Beşiktaş ‘ın 3-0 kazandığı yarı final ilk maçının devre arasında Erdoğan Demirören ‘in soyunma odasına girerek siyah beyazlı futbolculara 4 milyon dolar prim vadettiğini ve Tayfur Havutçu ‘nun bakışları altında futbolculara moral konuşması yaptığını yazmıştı.

Beşiktaş Kulübü ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla bu haberi yalanladı. Bu yalanlama haberi ile akıllara gelen soru şu; İki taraftan hangisi yalan söylüyor? Türkiye ‘nin en eski spor kulübü olan Beşiktaş ‘ın yönetim kurulu mu?, yoksa ülkenin en köklü medya organlarından biri olan Hürriyet Gazetesi mi?

Beşiktaş Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle;

Kulübümüz ‘ün Hürriyet gazetesinde İsmail Er imzasıyla yayımlanan asılsız haber ile ilgili açıklamasıdır;
Gaziantepspor ile Fiyapı İnönü Stadı ‘nda oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçının devre arasında, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ‘in babası Sayın Erdoğan Demirören ‘in soyunma odasına inerek, futbolcularımızla konuşma yaptığı ve onlara prim vadettiği şeklindeki haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Soyunma odasına akreditasyon kartı bulunmayan kimsenin alınmadığı bilindiği halde, yapılan bu haber maksatlıdır. Ayrıca Sayın Erdoğan Demirören karşılaşmayı Şeref Tribünü ‘nden takip etmiş, soyunma odasına inmemiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu