FutbolGündem

Beşiktaş’ın yeni stadı hayata geçmek üzere!..

Beşiktaş’ın tesislerden sorumlu üyesi Orhan Saka, Beşiktaşlıların merakla beklediği yeni stad ile ilgili Radyospor’a önemli açıklamalar yaptı.

EN KISA ZAMANDA BU İŞ ÇÖZÜLECEK

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, “Radyospor’da Fİgen Civan ve İlker Koç ile Gündem” programına katılan Orhan Saka; ” Stadın, Büyükşehir Belediyesinden spor alanı olarak planı çıktı. Kültür varlıkları koruma kurulundan da karar çıktı. Karar tebliğ edilmediği için henüz hayata geçmedi. Başkanımızında ilgilendiği proje çalışmaları yapılıyor. Ve projenin çeşitli alternatifleride yürütülüyor. Bu işin en kısa zamanda çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

EN BÜYÜK STADI DEĞİL EN BUTİK STADI YAPMAK AMACIMIZ

Orhan Saka amaçlarının en büyük stadı yapmak olmadığını söylerken, ” Amacımız Avrupa’nın en büyük değil ama en butik stadını yapmak. Avrupa’da bir çok stad gezdim. Hem ulaşım hem yer açısından böyle bir stad yok. Dolmabahçe vadisine yakışır bir stad yapmak istiyoruz. Başkanımız ile beraber uygun stadı hükümet ile çalışarak yapacağız. Dolmabahçe Camii’ni ve Dolmabahçe Sarayı’nı bozmayacak uygun bir stad olacak. Çok kısa zamanda bunun izinlerinin alınacağını ümit ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu