FutbolGündem

BJK yine FIFA’lık !

BJK yine FIFA’lık oldu !

Çalıştığı kısa sürede iki Türkiye Kupası, bir de Süper Kupa’yı kazanan UEFA Başkanı Platini’in yakın dostu Tigana’da Beşiktaş’ı mahkemeye verdi !

Del Bosque davasında rekor bir tazminat ödeyen Beşiktaş’ın başı şimdi de Tigana’dan dolayı derde girdi.

Del Bosque davasını kaybederek, İspanyol teknik adam ve yardımcılarına toplam 8 milyon 961 bin euro tazminat ödemek zorunda kalan

Beşiktaş Kulübü’nün başı şimdi de Teknik Direktör Tigana ile derde girdi.

2006-2007 sezonunun bitimine birkaç hafta kala görevine son verilen Fransız çalıştırıcı,

150 bin euroluk alacağı 25 Haziran 2007 tarihine kadar ödenmediği için fesih sözleşmesine dayanarak, gelecek yılın 2.3 milyon euro alacağını istemiş, bu nedenle FIFA’ya başvurmuştu.

FIFA, hafta başında Futbol Federasyonu’na bir yazı göndererek Beşiktaş Kulübü’nün, Tigana ile düştüğü anlaşmazlık konusunda belge ve bilgilerin kendilerine iletilmesini istedi.

Federasyon bu gelişme üzerine durumu siyah-beyazlı kulübe ileterek FIFA ile temasa geçilmesi gerektiğini bildirdi.

NationalTurk Haber

2.3 milyon euronun ödenmesini talep eden Fransız teknik adamın, Beşiktaş Kulübü’nden olumlu yanıt almaması halinde, Del Bosque gibi dava açacağı ve faiziyle birlikte alacaklarını tahsil yoluna gideceği kaydedildi.

Para hayır kurumuna bağışlanacak !
Beşiktaş Kulübü’nün görevine son vermesinden sonra maruz kaldığı davranışın etik olmadığını ve hakkını FIFA nezdinde arayacağını ifade eden Tigana, kazanacağı olası tazminatı hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.

Not; Hatırlanacağı üzere Beşiktaş Şampiyonluk mücadelesi verirken ;
Sinan Engin ” Yıldırım Demirören’in kendisinden Tigana’yı eleştirmesini istediğini ifade ettiğini ve “Bana, ‘Ne olur yüklen de Tigana gitsin’ dediler. Ondan kurtulmamızda payım varsa ne mutlu bana” şeklinde konuşmuştu.

Tigana ise görevinden ayrıldıktan sonra; “Sinan Engin şampiyon olmamamız için her şeyi yaptı” diye basına açıklama yapmıştı!

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu