FutbolGündem

Bülent Uygun, Katar’da ilk idmanına çıktı!..

Bülent Uygun, Katar’da ilk idmanına çıktı!.. Katar’ın Umm Salal takımının teknik direktörlük görevini üstlenen Bülent Uygun, takımının başında ilk antrenmanına çıktı…

Katar’ın Umm Salal takımının teknik direktörlük görevini üstlenen Bülent Uygun, takımının başında ilk antrenmanına çıktı. Kulüp yöneticileriyle anlaştıktan sonra dün Katar’a gelen Uygun, Doha’daki tesislerde takımına ilk antrenmanını yaptırdı. Sporx.com’un haberine göre, tesislerde soyunma odalarını, sahaları ve ofisleri tek tek gezerek eksikleri tespit eden Uygun, antrenman öncesinde kulüp yöneticileriyle beraber basın toplantısı düzenledi.

Yeni göreviyle ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Uygun, UMM Salal ile şimdilik altı aylık sözleşme imzaladığını, bu süreçte takımı toparlamaya çalışacağını, altı aylık sürecin ardından daha uzun yıllar çalışmak üzere sözleşmenin yenileneceğini belirtti.
Genç yaşta elde ettiği büyük başarılar nedeniyle kendisine bir süre önce teklifte bulunduğunu ifade eden Uygun, ”Takım olarak şu an çok iyi bir pozisyonda değiliz. Bir süredir Umm Salal takımını izliyorum. Takımda bulundukları konumu hak etmeyen futbolcular var. İnşallah en kısa sürede gereken adımları atarak takımı iyi yerlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Bir Arap gazetecinin, ”Avrupa yerine neden Katar’ı tercih ettiniz” sorusuna Uygun şu cevabı verdi; Yurt dışında çalışmak, uluslararası anlamda iyi bir adım atmak istiyordum. Katar’ın teklifi bu doğrultuda gelen ilk teklif oldu. Türkiye ile ilişkileri son dönemde artan bir ülke. 2022 Dünya Kupası kapsamında dünyanın en güzel statlarını inşa eden, en iyi futbolcu ve teknik adamlarını toplamaya çalışan bir ülkeden bu teklifin gelmesi beni memnun etti.’

Türkiye’den transfer etmek için kafasında bazı isimler olduğunu belirten Uygun, önümüzdeki haftalarda bu doğrultuda gerekli adımları atmayı planladığını ifade etti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: