FutbolGündem

Ertuğrul Sağlam; Zirve için kazanmamız gerekiyor

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Zirve yarışında geri kalmamamız için Gençlerbirliği maçını kazanmamız gerekiyor” dedi.

Özlüce Tesisleri’nden öğleden sonra otobüs ile hareket eden Bursaspor’da tek hedef; 3 puan. Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğurul Sağlam ile futbolcular Ankara’ya mutlak 3 puan için gittiklerini söyledi.

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan’ın başkanlığındaki kafilede, teknik ekibin yanı sıra 18 futbolcu bulunuyor.

Ertuğrul Sağlam; Zirve için kazanmamız gerekiyor

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk öncesi son değerlendirmede bulundu. Gençlerbirliği maçının kendileri için çok önemli bir maç olduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, “Zirve yarışında geri kalmamamız için bu maçı kazanmamız gerekiyor. Gençlerbirliğide geçen haftanın önemli galibiyetine imza attı. Hava şartları ve zemin futbol oynamaya izin verirse güzel bir maç olacağını umuyorum. Biz kazanmak için elimizden geleni yapacağız inşallah güzel bir sonuç alıp devreye moralli girmek ve Karşıyaka maçı öncesi moralimizi yüksek tutmak istiyoruz” dedi.

Bursasporlu Sercan Yıldırım; Bu sezon hedefimize daha yakınız

Bursasporlu Sercan Yıldırım geçen sezon beşinci sıraya kadar düşmelerine rağmen şampiyonluk ipini göğüslediklerini belirterek kimse şampiyonluktan uzaklaştığımızı sanmasın; bu sezon ilk yarıyı ikinci sırada tamamladık. Geçen sezona oranla hedefimize daha yakınız” diye konuştu.

Sercan Yıldırım, Gençlerbirliği maçı ile ilgili olarak, “Sonuçta son maça çıkacağız geçen hafta şanslıydık bizim motive olmamız açısından iyi bir maç oldu. İnşallah son haftada 3 puanı alarak ilk yarıyı böyle kapatmak, zirve yarışına ortak olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk yarışında geçen sezona oranla bu sezon daha iddialı ilerlediklerini belirten Sercan Yıldırım, lige iyi başladıktan sonra liderliği Trabzonspor’a kaptırdıklarını; ancak ligde bu tür iniş çıkışların olacağını söyledi. Sercan Yıldırım, şöyle devam etti: Sezon içersinde bu tarz inişler çıkışlar yaşanabiliyor. Biz geçen senede bunu yaşadık beşinciliğe kadar düştük. Sonra teker teker basamakları çıktık inşallah şampiyonluk adımlarını sağlam atıp iyi atıp sezon sonunda gülen taraf biz olmak istiyoruz.

Ali Tandoğan Karşıyaka maçına kaldı

Ligin 9. haftasındaki Antalyaspor maçında başına aldığı darbe sonrası ligten uzak kalan Ali Tandoğan, kısa zamanda iyileşmesinin sırrını takımdan ayrı olarak yaptığı kuvvet koşularına bağladı. 13. haftadan sonra kendisini iyi hissettiğini, Kasımpaşa maçında hocası Ertuğrul Sağlam’a oynamak istediğini söylediğini belirten Ali Tandoğan, “Heralde hava şartlarından dolayı riske etmek istemediler son maçımız kaldı. Ben çok istekliyim fakat hava şartaları malum hocamız yine riske etmedi. Karşıyaka maçı ya da 2. yarının ilk maçında oynamak istiyorum” diye konuştu.

Bursaspor’un muhtemel 11’i

Bursaspor’un yarınki Gençlerbirliği maçında mücadele edecek muhtemel 11’i şu şekilde: Dimitar İvankov, Mustafa Keçeli, Ömer Erdoğan, Serdar Aziz, Gökçek Vederson, Gustav Sivenson, İvan Ergiç, Pablo Batalla, Ozan İpek, Turgay Bahadır, Sercan Yıldırım

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu