FutbolGündem

CAS, UEFA’dan Fenerbahçe konusunda savunma istedi!..

CAS, UEFA’dan Fenerbahçe konusunda savunma istedi. Başmüfettiş Cornu, “TFF’den bilgi aldık, uyguladık” dedi. TFF, Cornu’nun ifadesini yalanladı, düzeltme istedi. Fenerbahçe, 45 milyon euroluk davanın ilk etabında öne geçti.

Fenerbahçe’nin UEFA aleyhine Uluslararası Spor Mahkemesi’nde (CAS) açtığı 45 milyon euroluk tazminat davasında flaş gelişme.  CAS’ın savunma istediği UEFA, Başmüfettiş Pierre Cornu’nun kaleme aldığı metinle kendisini savundu. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, İstanbul’a gelerek Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı tarafından ağırlandı.

Savcı Mehmet Berk’le görüşen Cornu’nun, “3 Temmuz’dan bu yana gerek medya takip, gerekse yaptığımız görüşmeler bu yönde bir kanaat oluşturmamıza neden oldu. Fenerbahçe yetkilileri hapiste. TFF yetkilileri de Etik Kurulu raporunda aleyhte en sağlam delillerin Fenerbahçe ile ilgili olduğunu, Beşiktaş ve Trabzonspor aleyhindeki delillerin o kadar olmadığını aktardılar. Bunun üzerine raporumu hazırladım” dediği bildirildi.

TFF ise pazartesi günü 6 sayfalık bir rapor hazırlayarak, UEFA’ya düzeltme talebinde bulundu. Bu raporda, Savcı Mehmet Berk’in ‘gizlilik’ nedeniyle bilgi vermediği, ayrıca Cornu’nun talebine rağmen Etik Kurulu raporunun da aynı gerekçeyle kendisine iletilmediği bildirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu