FutbolGündem

Demba Ba; Şampiyonluk yolunda tünelin sonundaki ışığı gördük!..

Demba Ba; Şampiyonluk yolunda tünelin sonundaki ışığı gördük!.. Beşiktaş’ın Senagalli golcüsü Demba Ba, NTV Spor’a özel açıklamalarda bulundu. Senegalli golcü şampiyonluk yolunda tünelin sonundaki ışığı gördüklerini söyledi…

Türkiye’deki üç ayını değerlendiren ve yaşantısının beklentilerini karşılayıp karşılamadığı sorusunu yanıtlayarak sözlerine başlayan Demba Ba, “Buradaki hayatım gayet iyi gidiyor. Buraya geldiğimde hava da çok güzeldi. Burada olağanüstü bir yaşam var. İstanbul olağanüstü bir yer. Buradaki yaşantım gayet güzel” dedi.

Ntvspor’un haberine göre, Türkiye’ye gelişinden dolayı tatmin olmuş durumda olduğunu kaydeden Senegalli golcü, “Gittiğiniz, oynadığınız her yerde, yaşadığınız her şehirde mutlaka olumlu ve olumsuz taraflar vardır; ama en önemlisi genel olarak kendinizi iyi hissetmektir. Buradaki olumlu şeyler, olumsuz şeylere kıyasladığınızda çok baskın çıkıyor ve buradaki günlerim gayet iyi geçiyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE LİGİ İNGİLTERE’Yİ HATIRLATIYOR”

Daha önce oynadığı Alman, Fransız ve İngiliz futboluyla Türkiye’yi de kıyaslayan Demba Ba, “Burası, fiziksel mücadele olarak bana İngiltere Ligi’ni hatırlatıyor. Çünkü maçlardaki fiziksel mücadeleler gerçekten çok üst düzey gerçekleşiyor. Bununla birlikte oyuncuların sahip olduğu teknik kapasite gerçekten olağanüstü ve çok üst düzeyde” ifadelerini kullandı.

Çekindiği savunma oyuncuları konusunda değerlendirme yapmması için erken olduğunu dile getiren Demba Ba, derbide Moussa Sow’la karşı karşıya gelecek olmasıyla ilgili olarak da, “Onunla her gün konuşuyoruz. O benim en yakın arkadaşım, her gün mutlaka bir muhabbetimizi sohbetimiz oluyor. Ama maçla ilgili yaptığımız konuşmalar doğrusunu söylemek gerekirse o kadar da baskın değil” dedi.

“KAZANAN BÜYÜK ÖDÜLÜ ALACAK”

Geçen sezon Kadıköy’e gelip Moussa Sow’u izlediğinin ve şimdi rakip olacaklarının hatırlatılması üzerine de Moussa Sow, “Bundan çok memnunum. Bunlar işin güzel tarafı; çünkü küçük meydan okumalar da oluyor. İkimiz de kaybetmeyi kesinlikle sevmiyoruz. Birbirimize olumlu anlamda meydan okuyoruz, bu şekilde maça hazırlanıyoruz. Derbiyle ilgili belirlediğimiz bir meydan okuma yok. Ama uzun dönemde belirlediğimiz bir meydan okuma var. Sezon sonuyla ilgili özellikle gol sayısında kim önde bitirecek diye bir meydan okumamız var. Bunu kazanan çok büyük bir hediyenin sahibi olacak” diyerek aralarındaki iddiayı gün ışığına çıkardı.

“ŞAMPİYONLUK SADECE BANA BAĞLI DEĞİL”

Bilic’in “Demba Ba 20 gol atarsa şampiyon oluruz” sözlerini de değerlendiren golcü oyuncu şu yorumu yaptı, “20 gol atmak benim açımdan çok iyi bir performans olur. Şunu da unutmamak lazım, diğer hücum oyuncuları ve orta saha oyuncularından yüksek katkı alırsak zaten şampiyonluk yolunda önümüz çok açılır. Sadece bana bağlı değil ama 20 gol atmak işin şeklini epeyce değiştirecektir.”

NationalTurk Haber

Mourinho başta olmak üzere önemli teknik adamlarla Slaven Bilic’i kıyaslaması isteyen Demba ba, “Slaven Bilic’in karakteristik özellikleri bana tamamıyla uyuyor. Çünkü çok açık ve iletişime çok açık bir teknik direktör. Onunla rahatlıkla konuşup tartışabiliyoruzsunuz. Futbola çok büyük tutkusu var. Futbol konusunda çok büyük donanımı var. Futbolcuların, daima en iyisine sahip olması için elinden geleni yapıyor. Her zaman kazanmak istiyor. Her maça kazanmak için çıkıyor. Bu da benim özelliklerime tamamen uyuyor” diye konuştu.

Takım arkadaşlarıyla arasının çok iyi olduğunun hatırlatılması üzerine Demba Ba, “İslami olarak dinimden kaynaklanan çok iyi bir eğitimim, çok iyi bir hayat görüşüm var. Bu tip ilişkileri fazlasıyla etkiliyor” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Fransızca, Almanca ve İngilizce konuştuğunun hatırlatılması ve bunun da etkileşimde önemli bir etken olduğunun dile getirilmesi üzerine Senegalli futbolcu, “Her dil gibi bu dili de Türkçe’yi de dinleyerek öğrenmeye çalışıyorum. Her gün yeni kelimeler yeni yapıları öğrenmeye çalışıyorum. Ama Türkçe şimdiye kadar öğrendiğim dillerden daha farklı bir yapıya sahip” değerlendirmesini yaptı.

“DERBİ LİGİN KADERİNİ ETKİLEMEYECEK”

8. hafta olmasına rağmen derbinin ligin gidişini etkileyip etkimeyeceği sorusuna Demba Ba şöyle yanıtladı, “Bence çok belirleyici olmayacak. Derbinin çok belirleyici olacağı görüşüne katılmıyorum. Çünkü ligin 8. maçını oynayacağız ve bu maçı oynadıktan sonra hala oynayacağımız bir çok maç, hala alabileeceğimiz bir çok puan olacak. Bunun çok büyük psikolojik etkisi olacağını da düşünmüyorum. Sonuç ne olursa olsun biz iyi bir ivme ve pozisyon yakaladık. Bundan da memnunuz ve bunu devam ettireceğiz. Ancak şunun da bilincindeyiz. Bu maç; kulüp , taraftarlar ve Beşiktaş ailesi için çok önemli bir maç ve bunu maçın hakkını vermeye çalışacağız.”

“TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIĞI GÖREBİLİYORUZ”

Beşiktaş’ın şu anda lider olması ve kendisinin tecrübeli bir isim olması dolayısıyla şampiyonluk için hissiyatın nedir sorusuna ise Demba Ba, “Şunu söyleyebilirim; çok uzun ve zorlu engellerle dolu bir yol. Ama bu engellerle dolu yollarda biz bütün zorlukları göğüslemeye hazırız; çünkü tünelin sonunda bugünden baktığımızda o ışığı görebiliyoruz” yanıtını verdi.

Sow’a mesajının sorulması üzerine ise Demba Ba, “Hem sahada hem kale önünde onları susturmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“SULTANAHMET’TE NAMAZ KILDIM”

“İstanbul’la ilgili kendisini en çok nerede rahat ediyor. En çok nerelerde bulunmayı seviyor?” sorulması üzerine ise Demba ba, “Dün ilk kez Sultanahmet’e gittim. Eşimle çocuklarımla birlikte orada namaz kıldım, çok etkilendim. Boğaz kenarındaki restoranları çok seviyorum. Orada da çok güzel yerler var. Bu iki yer beni gerçekten etkiledi. Deniz kenarındaki restorandan çıktığınız zana da paparazilere yakalanmıyorsunuz” yanıtını vererek sözlerini bitirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu