FutbolGündem

Sneijder’dan rest; Çocuk muyuz ne kampı?..

Sneijder’dan rest; Çocuk muyuz ne kampı?.. Ünal Aysal’ın sözleşme uzatma sözüne yeni yönetimin kayıtsız kalması ve alınan başarısız sonuçlar sonrasında takıma Florya’da 3 günlük kamp konulması Galatasaray’ın Hollandalı yıldızını isyan ettirdi…

Başakşehir hezimetinin yaralarını yeni yönetimiyle sarmaya çalışan Galatasaray’da Sneijder’in isyanı Florya’da deprem yarattı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Hollandalı 10 numaranın Kasımpaşa maçı öncesi şikayetlerini yüksek sesle dile getirmesi ve Cesare Prandelli’den özel görüşme için randevu alması sarı – kırmızılı takımın kampında bomba etkisi yarattı.

Kendisine yeni kontrat önerilmediği için kırgın olan Sneijder’in Başakşehir maçı sonrasında hafta içindeki idmanlardaki isteksiz hali de Prandelli ve ekibini rahatsız etti. İşte Hollandalı yıldızı isyan noktasına getiren nedenler:

1- AYSAL-ARIBOĞAN GİDİNCE...

Ünal Aysal’ın ayrılık kararı sonrasında yeni sözleşme görüşmeleri askıya alınan Sneijder, CEO Lutfi Arıboğan’ın da istifasıyla yönetim kanadındaki en yakın ismi kaybetti. Transferinde etkin rol oynayan ve seçim kararı öncesinde de Hollandalı yıldızın yeni kontratının görüşmelerini sürdüren Arıboğan’ın ayrılığı sarı-kırmızılı takımın 10 numarasını yalnız bıraktı. Hollandalı, yıllık ücretinde indirime gitmek istemiyor.

2-  ‘NEDEN HAMİT ALTINTOP!’

G.Saray’da yerli ve yabancı oyuncular arasındaki gerginlikten dolayı rahatsız olan Sneijder, kaptanlığın Selçuk’tan alınıp Hamit Altıntop’a verileceği söylentilerine de bozuldu. “Takımın ikinci kaptanı benim. Hamit her maç 11 oynamıyor. Selçuk için böyle bir karar alınacaksa bu takımda sahaya kaptan ben çıkarım” diyen Hollandalı, yeni yönetimin kemer sıkma politikası gereği ücretlerde indirime gideceği haberleriyle de küplere bindi.

3-  ‘ÇOCUK MUYUZ, NE KAMPI!’

Wesley Sneijder’i Florya’da isyan ettiren üçüncü problem ise yeni yönetimin aldığı üç günlük kamp kararı. Real Madrid ve Inter’de iç saha maçlarında bir gece bile kamp yapmayan Hollandalı yıldızın Prandelli’ye, “Biz çocuk muyuz. Üç gün kamp nedir? Milli takım değil burası, hepimizin kurulu düzeni ve ailesi var. İstanbul’da neden eşimden ayrı kalıyorum!” diyerek isyan ettiği öğrenildi. İtalyan teknik adamın da yönetimin kamp kararından rahatsız olduğu ve Kasımpaşa maçının ardından bu konuyu Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile masaya yatıracağı gelen haberler arasında.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu