GündemTransfer

Denizlispor’da Yusuf Şimşek dönemi!..

Denizlispor’da Yusuf Şimşek dönemi!.. PTT 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’da, teknik direktörlüğe Yusuf Şimşek getirildi.

Denizlispor’da teknik direktörlük görevine eski futbolcu Yusuf Şimşek getirildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, bir dönem yeşil-siyahlı takımın formasını da giyen eski futbolcu Yusuf Şimşek’i göreve getiren Denizlispor Yönetimi, son dönemde alınan kötü sonuçlara dur demek istiyor. PTT 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’da önce teknik direktör Serdar Dayat, daha sonra da başkan Süleyman Urkay istifa etmişti.

Takımda yaşanan sıkıntıların ardından Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut duruma el koydu. Yönetim görevine devam ederken, olağanüstü kongrenin yapılacağı 21 Ekim’e kadar Yasin Özpek’in başkanlık görevini sürdüreceği öğrenildi. Takımın başına Denizlispor’u bilen birini getirmek isteyen yönetim, sonunda takımın eski kaptanı Yusuf Şimşek’le anlaşma sağladı. Denizlispor Haluk Ulusoy Tesisleri’nde göreve başlayan Yusuf Şimşek’i, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlispor gibi bir değere her zaman sahip çıktıklarını belirterek, “Bu sene beklediğimiz başarıları bir türlü yakalayamadık. Bunun sonucunda da ligde istemediğimiz bir yerdeyiz. Denizlispor’un yeri burası değil. Bizler Denizlili idareciler olarak takımımıza sahip çıkmak zorundayız. Bundan sonra yeni bir yönetimle, yeni hocamızla ligde istediğimiz yerlere doğru gideceğiz. Ben bundan önce görevde olan herkese teşekkür ediyorum. Hocamız Yusuf Şimşek’e de başarılar diliyorum’’ dedi.

Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek ise, Denizlispor formasını her zaman gururla taşıdığını belirterek, “Ben Denizlisporlu Yusuf olarak bilindim. Denizlispor benim yuvam. Bana teklif gelince fazla düşünmeme gerek yok. Yeni bir anlayışla takımımızı layık olduğu yerlere çıkaracağız. Ben takımımdaki oyunculara güveniyorum. Tüm Denizli’yi kenetlenmeye çağırıyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve yeni teknik direktör Yusuf Şimşek, Denizlispor bayrağı önünde fotoğraf çektirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu