FutbolGündem

Engin Baytar; Takım arkadaşları Selçuk İnan’ı sattı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Engin Baytar; Takım arkadaşları Selçuk İnan’ı taraftarın önüne attı!.. Kiralık olarak Çaykur Rizespor’da forma giyen eski Galatasaraylı Engin Baytar, takım arkadaşlarının tepki göstererek Selçuk İnan’ı taraftarın önüne attıklarını iddia etti.

Engin Baytar, takımının antrenmanı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçının Türkiye’ye yakışmayan bir görüntü ortaya koyduğunu, derbi olmaktan çıktığını savundu.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının da olaylar nedeniyle iptal edildiğini anımsatan Baytar, “Galatasaray-Fenerbahçe maçına bakıyorsunuz, 16 sarı kart, 2 kırmızı kart, 2 gol pozisyonu var ve bunlardan biri gol oldu. Türkiye’de derbiler oynanırken ben de dahil çok şeyler bekledik. Bol pozisyonlu, gollü maç bekledim ama olmadı. Dünyadaki en büyük derbilerden üçüncüsü deniliyor ama yaşananlar yakışmadı. Avrupa’da, Türkiye’nin rezilliği konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Baytar, Melo’nun maç içerisinde yaptıklarının tartışılmayacağını vurgulayarak, “Yaptıkları çok yanlış. Emre ağabeyin pozisyonunda kendisi de olabilirdi. Vermiş olduğu tepkiyi meslektaşına karşı yaptı, kendisi de aynı durumda olabilirdi. Melo, derbide yaptıkları ile bir anlamda Galatasaray’ın elinden savunma hakkını aldı. Gelecek sezon yine maç oynanacak. Kadıköy’de aynısını bu kez Fenerbahçeli futbolcu, Galatasaraylı için yapınca söyleyecek hakkı kalmayacak. Hoş olmayan, çirkin bir hareket. Oyun içerisindeki atmosferden de olsa yapılmaması gereken bir hareketti” diye konuştu.

Maçta Selçuk İnan’a gösterilen tepkiye çok üzüldüğünü ve televizyonda izlerken gözlerinin dolduğunu anlatan Baytar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dışarı çıkarken protesto edilmesi çok üzüntü verici. Olayın nereden başladığı önemli. Maçı iyi analiz edince tepkilerin nedeni belli oluyor. Selçuk maç içerisinde bir iki topa vurduktan sonra bazı takım arkadaşlarının tepkisinden dolayı, taraftarın tepkisine uğradı ve yuhalandı. Takım arkadaşları bir şekilde Selçuk’u taraftarın önüne attı. Bu, olmaması gereken bir hareket.”

Baytar, “takım arkadaşını satmanın” hoş bir şey olmadığını vurgulayarak, şöyle dedi:

“Buna kimsenin hakkı yok, her kim, ismi ne olursa olsun. Selçuk bana göre Türkiye’nin en iyi orta sahasıdır. Selçuk neler yapabileceğini Galatasaray’ın son iki sezon şampiyonluğunda gösterdi. Selçuk’un neden performansının düştüğü konuşuluyor. Herkes kendine bir sorsa, ‘Selçuk’un performansı kendisinden dolayı mı düşüyor yoksa yanındaki arkadaşından az top alışverişinden dolayı mı düşüyor? Frikik, kornerlerde Selçuk’a az hak tanındığı için mi’ diye. Selçuk’un 8-9 golü vardı frikikten. Artık 3-4 maçta bir frikik kullanıyor. Sorumluluk bir futbolcunun elinden alındığı zaman veya yanındaki futbolcularla az top alışverişi yapınca futbolcunun performansı düşer.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu