FutbolGündem

Ersun Yanal’ın sessiz kalmasının nedeni belli oldu; Yanal TFF ile 1.5 milyon TL’ye el sıkışmış!

Futbol Genel Direktörlüğü görevinden alınan Ersun Yanal’ın ‘A Milli Takım’ın oynayacağı maçlardan sonra konuşacağım’ demesine rağmen hala sessizliğini korumasının nedeni belli oldu.

Milli maçlar arefesinde Futbol Genel Direktörlüğü görevinden alınan Ersun Yanal’ın “Maçlar bitsin konuşacağım” açıklamasının ardından sessiz kalmasının sır perdesi çözüldü!.. Sporx.com’un özel haberine göre, Mehmet Ali Aydınlar federasyonu ile bir türlü yıldızı barışmayan ve sözleşmesi tek taraflı fesh edilerek görevden alınmasını federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklamayla öğrenen Yanal’ın Futbol Federasyonu ile tazminat konusunda anlaşma zemini aranmasından dolayı “sessiz kaldığı” iddia edildi.

Ersun Yanal’a bu fesihten dolayı her hangi bir tazminat ödemeyi düşünmeyen Futbol Federasyonu’nun tecrübeli teknik adamla 3.9 milyon tl’lik alacağı tazminata karşılık 1.5 milyon TL’ye el çıkıştığı öğrenildi. Futbol Federasyonu, görevden almadan bir süre önce Yanal’a yaptığı “1 milyon tl tazminat ödeyelim anlaşarak ayrılalım” teklifinin kabul görmemesiyle 4 Ekim’de tecrübeli teknik adamın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmişti.

TFF yönetiminin bu fesihin ardından 3.9 milyonlık tazminat talebi için mahkemeye başvurma girişimlerini başlatan Yanal’la sürpriz bir şekilde masaya oturarak 1.5 milyon TL’ye el sıkıştığı iddia edildi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu