FutbolGündemSon Dakika

Ersun Yanal yerine İsmail Kartal

Fenerbaheçede gözler,Ersun Yanal sonrası Aziz Yıldırım’ın kimi teknik direktör olarak getireceği üzerine yoğunlaştı.İbrenin 4 yıllık yardımcı antrenör olan İsmail Kartal üzerine yoğunlaşması sonrası başkan Yıldırım ve yönetim bu konuda hemfikir görüş belirtti.

NationalTurk’un Haberine Göre;

Ersun Yanal’ın yerine kimin getireceği tartışılırken,gözler Daum döneminden beri yardımcı antrenör olarak görev yapan Fenerbahçe efsanesi İsmail Kartal’a çevrildi.

Futbolcular ve başkanın uyum sıkıntısı yaşanmaması,Fenerbahçe’yi çok iyi tanıması ve başarılarda emeği olduğu görüşünü bildirdiği İsmail Kartal’ın yeni teknik direktör olarak atanması an meselesi.

Fenerbahçe için elinden gelenin en iyisini yapabileceğini, külübü tanıdığını ve Aykut Kocaman’la beraber büyük işler yapıp külübe bir sistem oturtulduğunu belirten İsmail Kartal’ın bu görevi yapabileceği camia  tarafından belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde durumunun akıbetinin belli olması beklenen İsmail Kartal’ın, yeni teknik direktör olarak belirlenmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Arsenal – Beşiktaş Maç Turu İçin Tıklayınız

Maliyetli teknik adam ve uyum sorunu yaşayacak yabancılara gerek yok

Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine,maliyeti yüksek bir teknik adam getirip külübü bu kriz ortamında hem maliyet açısından zor sokup,hemde başarının gelmesi açısından belirsizliğe sürükleyemeceğini söylediği,bunun yanında maliyeti daha az olan bir teknik direktörle anlaşılması durumundada uyum sorunun yaşanacağını belirttiği biliniyor.

Bununla beraber külübü yakınen tanıyan,futbolcuların ağabey gözüyle bakıp büyük saygı duyduları İsmail Kartal ile, Aziz Yıldırım’ın sözünü ettiği ” Bu külüp teknik direktörsüzde şampiyon olur” sözlerinede uygun olarak uyum sorunu yaşanmadan ibrenin emektar yardımcı antrenör İsmail Kartal’a çevrildiği öğrenildi.

 

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu