FutbolGündemSon DakikaTransfer

Beşiktaş,Martin Linnes’te son viraja girdi!

Beşiktaş’ın uzun uğraşlar sonucunda bonservisinde indirim istediği Martin Linnes’in kulübü Molde,sonunda indirime yanaştı.

Kara Kartal’ın sağbek mevkinde Gaziantepspor’dan 6 Milyon TL bonservis bedeliyle transfer ettiği Serdar Kurtuluş’la devam etmek istemeyip,Kurtuluş’u kulübüye düşünmesinin ardından gözler Eskişehirspor’lu Tarık Çamdal ve Bursaspor’lu Şener Özbayırlı’dan sonra Molde’nin sağbek’i Martin Linnes üzerinde yoğunlaşmıştı.

Sağbek’e gelecek vadede randıman alınabilecek ve yüksek bonsevis bedelleri ile Avrupalı külüplere satılabilecek bir futbolcu monte etmek isteyen siyah beyazlı ekip kararı Molde’nin sağbeki Martin Linnes’te kılmıştı.

Molde başkanının 3 Milyon €’luk bir tekliften aşağı oyuncunun ayrılmasını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından,Beşiktaş’ın teklifi 1,5 Milyon €’dan 2 Milyon €’ya çektiği, Molde’nin ise 2,5 Milyon €’ya indiği öğrenildi.

Molde’nin ve Beşiktaş’ın bir noktada anlaşacağı transferin kesinlikle tıkanmayacağıysa edinilen bilgiler arasında.Yapılacak sözleşmenin ise 4 yıllık olması bekleniyor.

Arsenal-Beşiktaş Maçı İçin Tıklayınız

Martin Linnes Arsenal maçında oynayabilir mi?

Molde’nin 23 yaşındaki genç sağbeki Martin Linnes Molde ile Avrupa Ligi ön eleme maçlarında oynadığı için,olası bir Beşiktaş transferinde Arsenal karşısında oynayamayacak.Fakat Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi 2.ön eleme karşılaşmasında Arsenal’ı elemesi ve Şampiyonlar Ligi’nde yola devam etmesi durumunda Martin Linnes Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi veya Arsenal’a elenilmesi durumunda UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele edecek kadro listesinde olmasına ise kesin.

Bilindiği üzere daha önce Avrupa Ligi ön eleme veya Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında forma giymiş bir oyuncu,transfer olması durumunda bir başka takımla ön eleme maçları oynayamıyor.

Arsenal-Beşiktaş Maçı İçin Tıklayınız

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu