FutbolGündem

Ertuğrul Sağlam’dan veda konuşması; Hakkınızı helal edin!..

NationalTurk’ün haberine göre, Bursaspor’daki görevinden ayrılan Ertuğrul Sağlam istifa sonrası düzenlediği basın toplantısında ‘Bu bir veda değil. İleride yeniden gelmek için şimdi gidiyoruz. Hakkınızı helal edin’ dedi.

NationalTurk’ün haberine göre, Ertuğrul Sağlam istifasıyla ilgili Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına katılan Bursasporlu futbolcular da Sağlam’ın veda konuşmasını üzgün gözlerle takip etti. 2 Ocak 2009’da başladığı Bursaspor teknik direktörlüğü görevi süresince çok büyük başarılara imza attıklarını belirten Ertuğrul Sağlam, kırılması güç rekorlar kırdıklarını dile getirdi.

Bursa şehri ve camiası ile iyi bir gönül bağı kurduklarını belirten Ertuğrul Sağlam şöyle konuştu; Birbirimize karşı kurduğumuz karşılıklı sevgi ve saygıyla büyüyen bir bağdan söz ediyorum. Koca bir şehir bize kucak açtı. Biz de bu güvene layık olmaya çalıştık. Bunu hep birlikte hiç unutulmayacak güzellikler yaşadık. Şampiyonluk kupası ilimizde yükselirken de, stadımızda Şampiyonlar Ligi müziğini duyduğumuzda da aynı gururu yaşadık.

Ben maç kaybetmekten daha çok Bursasporlularla kurduğumuz bu gönül bağının kopmasından korktum. Tabi ki görev süremizde bizlerin de hatası olmuştur. Eksiklikleri olmuştur. Ama kimse Ertuğrul Hoca ve ekibi bizi kötü temsil etti dememiştir. Her platformda sorumluluğunu üzerimize aldığımız şehre yakışır bir duruş sergiledik. Şunu samimi şekilde söylemek istiyorum. Twente ve en son aldığımız Büyükşehir Belediyesi mağlubiyetlerinde de hep sorumluluğu üzerimize aldık. Yeri gelmişken taraftarlarımızda da bu yenilgiler nedeniyle özür dilemek istiyorum. Şampiyonluk sırasında da şunu öne çıkarttık.

Şehrimizin ileri gelenleri, şehrimiz, bize destek olan herkes bizim yanımızda olursa bu başarıları devam ettirebiliriz. Bu kadar basitti söylediğimiz. Ama maalesef son 2 sezon bu bütünlüğü sağlayamadık. Bu bütünlüğün bir türlü sağlayamamanın sonucunda camiamızda heyecan eksikliği ve güven kaybı oldu. Buna dur diyemediğimiz ve birbirimizden her geçen gün uzaklaştığımız bu durumda bir karar vermek durumundaydık.

Sağlam şöyle devam etti; Herkes şunu her halde kabul eder ki, Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor ilişkisi sıradan bir teknik direktör ilişkisi değildir. Bursaspor’dan istifa kararını alırken de Bursaspor’un menfaatlerini ön planda tutum. Başta İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulu arkadaşlarına, kulüp personelimize, sayın Valimiz Şahabettin Harput’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye, diğer belediye başkanlarımıza, emniyet müdürüne, futbolcu kardeşlerimize hepinizin huzurunda tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Bu süre zarfında istemeyerek kırdığımız kim varsa özür dilerim. Bu bir veda değil. İlerleyen dönemlerde hayatımızın en güzel günlerini geçirdiğim bu camiaya yeniden gelmek adına bir ara vermektir. Evet ileride yeniden gelmek için şimdi gidiyoruz. Hakkınızı helal edim.

Ertuğrul Sağlam, taraftara da veda etti

Bursaspor’daki görevinden istifa eden Ertuğrul Sağlam, tesislerin önünde toplanan taraftarların yanına giderek helalleşti. “Hakkınızı helal edin” diyen Sağlam’a taraftarlar gitmemesi için adeta yalvardı.

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri’nde istifasını açıklamasının ardından taraftarların yanına kadar yürüdü. Kendisine sarılıp ağlayan taraftarları teskin eden başarılı çalıştırıcı, zor anlar yaşadı. Duygulandığı gözlenen genç hocanın zaman zaman gözleri doldu.

Konuşmakta güçlük çeken genç çalıştırıcı, tesislerin önünde toplanan taraftarların yanına kadar yürüyüp helallik istedi. “Sizi çok seviyorum. Hakkınızı helal edin.” diyen Sağlam, taraftarlara el sallayarak vedalaştı.

Sağlam’ı vazgeçirmeye çalışan taraftarlar ise hocaya adeta yalvararak gitmemesini istedi. Sağlam kendisine sarılıp ağlayan bir taraftara ise “Merak etme yine geleceğim.” cevabını verdi. Taraftarın “Söz mü?” şeklindeki sorusuna ise “Evet” diyerek karşılık verdi.

Basın mensuplarıyla da sarılarak helalleşen Ertuğrul Sağlam’ı, futbolcuların da tesislerin pencerelerinden izlediği görüldü.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu