FutbolGündemTransfer

Bülent Uygun Eskişehirspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı!..

Rıza Çalımbay ile yollarını ayırdıktan sonra bir süredir teknik direktör arayış içerisinde olan Spor Toto Süper Lig takımlarından Eskişehirspor, geçtiğimiz pazartesi günü Bucaspor’dan istifa eden Bülent Uygun’la 3 yıllığına anlaşma imzaladı.

Eskişehirspor ile 3 yıllık anlaşma imzalayan teknik direktör Bülent Uygun, köklü bir takıma geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Hedefe doğru yürüyen, bu sezon en üstlere doğru tırmanmaya çalışan Anadolu’daki şampiyon takımlardan birini oluşturmak istiyoruz” dedi. Rıza Çalımbay ile yollarını ayıran yönetim, geçtiğimiz pazartesi günü Bucaspor’dan istifa eden Bülent Uygun ile üç yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp Tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan Bülent Uygun, Eskişehirspor gibi köklü bir kulübe gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. ‘İddialı ve büyük bir camiaya geldim’ diyen Uygun, Türkiye’ye örnek olmuş ve bütün hocaların hayal ettiği bir takıma gelmekten son derece memnun olduğunu belirterek, “Takımı hep birlikte el ele vererek başarıya taşıyacağız.

Taraftara, coşkulu, mücadeleci, kazanmaya odaklanmış, başarıya doğru ilerleyen Eskişehirspor izleteceğiz. Eskişehirspor’un teklifini severek kabul ettim. Eskişehirspor Kulübü ile 3 yıllık anlaşma yaptık. İnşallah bu sürede hedefe doğru yürüyen, bu sezon en üstlere doğru tırmanmaya çalışan Anadolu’daki şampiyon takımlardan birini oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Eskişehirspor Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini sunan Uygun, basının ve taraftarın Eskişehirspora sahip çıkmasını istedi. Bucaspor’dan ayrılmasııyla ilgili sorularıda yanıtlayan Uygun, ayrılışının haklı bir gerekçesi olduğunu işaret ederek, şöyle konuştu: Bucaspor’da bir aydır yaşadığım bazı sorunlar vardı. Ben ne adamlığıma ne de duruşuma söz söyletirim.Yaptıysam bir nedeni vardı. Ama bu nedenleri burada söylemeyeceğim.

Eskişehirspor ile Bucaspor’dan ayrılmadan önce görüşmelere başladığı yönündeki iddiaları da yalanlayan Uygun, “Ben istifa ettikten sonra bir dostum aracılığıyla Eskişehirsporla ilgili haberleri duydum. Eskişehirspor ile istifa etmeden önce kesinlikle bir görüşmem olmadı. İstifadan sonra Mesut Hoşcan bey aradı ve görüştük. Ardından masaya oturup görüşmelere baladık ve sonunda anlaştık” ifadesini kullandı.

Eskişehirspor İkinci Başkanı Mesut Hoşcan ise bir haftadır kamuoyunu merakta bıraktıklarını ancak bunun sebebinin de Eskişehirspor’a hizmet edecek en iyi hocayı bulmak olduğunu ve şimdi de bunu gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Eskişehirspor’u güzel günlerin beklediğinin altını çizen Hoşcan, “Bülent hocayı gerek teknik direktörlüğü gerekse adam gibi adamlığıyla tanıyoruz. Kendisiyle anlaştık ve camia olarak güzel günler yaşayacağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Uygun, kendisini Eskişehirsporlu yapan 3 yıllık anlaşmayı imzalandı. Akabinde gazetecilere poz veren Uygun, daha sonra takımla ilk antrenmanına çıktı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu