HaberFutbol

Fatih Terim TFF’yi Yerden Yere Vurdu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim TFF'nin yabancı kuralı konusundaki kararlarını sert bir dille eleştirdi: Hükmen mağlubiyetlere hazır olun!

Süper Lig’de Alanyaspor’a 4-1 yenilerek bozguna uğrayan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in hedefinde TFF ve yeni yabancı kuralı vardı.

Maç sonrası konuşan Terim, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı kuralını açıkladığını hatırlatarak “Herkes biliyordu! Bunun algısı yapılmıştı zaten 3-5 ay önce. TFF bir karar alırken orada eğitim ve gelişim departmanı var, onlara sormuşlardır herhalde! Ama sayın Nihat Özdemir böyle açıklamayı tercih etti” dedi.

İğneleyici sözlerine devam eden Fatih Terim TFF hakkında şöyle devam etti;

“Dünyanın hiçbir yerinde yasaklarla, pardon kısıtlamalarla hiçbir gelişim olmamıştır. Biz uyacağız tabii ki ama problemin nerede olduğunu bulmamız lazım. Oyuncuyu yerli ve yabancı diye ayıramazsınız. İyi ve kötü oyuncu diye ayırmak lazım. Türkiye’de stoper yoktu, şimdi dünyanın en iyi takımlarında oynuyorlar. Geçen sene bu kural gelseydi biz Ozan’ı (Kabak) satamıyorduk. Bir de 3 milyon (euro) 3 seneden verecektik.”

Fatih Terim TFF yabancı kuralı kararı sonrası herkesin hükmen mağlubiyetlere hazır olması gerektiğini iddia ederek “Şimdi herkes hazırlansın tekrar 3-0 hükmen mağlubiyetlere. 6+2’de görmüştük, şimdi 8 oldu mu olmadı mı herkes çetele tutacak. Dört dünyanın hiçbir tarafında bunlardan dolayı milli takımlar zarar görmez, görmemiştir görmeyecektir. Örnekse son dünya şampiyonlarına bakın.

Fransa, Brezilya, Almanya bir ay önce İspanya. Avrupa şampiyonlarına bakın. Fransa, İngiltere, İspanya, Almanya. Hepsinde serbest yabancı. Bunlar bu konuyu kimler, kim bilmiyorum ama sonuç olarak 3-5 aydır hepimiz biliyoruz zaten ne olacağını. Hatta biz başka taraflardan duyduk açıkçası.

Duyulan da yanlış çıkmadı. Hayırlı olsun, saygı duyacağız sonuçta federasyonumuzdur. Ne derse onu yapacağız. İnşallah hiçbirimiz 3-0 hükmen mağlup tuzağına düşmeyiz. Arkadaşlarımızın çoğu 4+2 6+2’de bu işi maalesef unutanlar ve ya hata yapanlar oldu hükmen yenilenler. Yine ona döneceğiz yavaş yavaş” diye konuştu.

İllegal Futbol

NationalTurk Haber

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu