FutbolGündem

Aykut Kocaman istifa etti; Yönetim kabul etmedi

Aykut Kocaman istifa etti; Yönetim kabul etmedi… Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, görevi bıraktığını açıkladı. Fenerbahçe Yönetimi, Kardemir DÇ. Karabükspor mağlubiyetinin ardından görevinden istifa ettiğini açıklayan Aykut Kocaman’ın istifasını kabul etmedi.

Spor Toto Süper Lig’de Kardemir Karabükspor’a 3 – 1 yenilen Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman, maçın ardından yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe’deki görevime son veriyorum. Bu şerefli görevi burada bırakıyorum.” dedi.

Kocaman, basın toplantısına Kardemir Karabükspor’u tebrik ederek başladı. Rakiplerinin maçtan evvel bekledikleri gibi bir uygulamayı sahaya yansıttıklarını dile getirerek, “Hızlı oyuncuları var. Çok dikkat etmemiz gerekirken, maçtan evvel bilinen şeyleri uygulamaya geçtiği zaman önüne geçemiyorsunuz. Hak edilen bir galibiyeti bileklerinin hakkıyla aldılar.” diye konuştu.

Toplantıda tek soru alan Kocaman, yaklaşık 2 buçuk yıldır Fenerbahçe’de teknik direktörlük yaptığını hatırlatarak, görevini bıraktığını ifade etti.

Aykut Kocaman, “Bizim gibiler için burada uzun yıllar futbol oynamış ve bu formanın prestijinden ve klasından yararlanmış kişiler için zirve burasıdır. Burayı yaşadım; ancak açıkçası bunu devam ettirecek gücü kendimde bulamıyorum. Bu maçla birlikte Fenerbahçe’deki görevime son veriyorum. Taraftar çok net bir şekilde haklı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Pek çok şeyle mücadele etmeye çalıştık. Zaman zaman saha içinde saha dışında doğru ya da yanlış şeyler yaptık. Tüm bunlar Fenerbahçe adınaydı. Dolayısıyla bu şerefli görevi burada bırakıyorum.”

Yönetim istifayı kabul etmedi

Fenerbahçe Yönetimi, Kardemir DÇ. Karabükspor mağlubiyetinin ardından görevinden istifa ettiğini açıklayan Aykut Kocaman’ın istifasını kabul etmedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu