FutbolGündem

Cüney Çakır Başbakanlık Konutu’nda

NationalTurk’ün haberine göre, Uluslararası alanda Türkiye’nin en başarılı hakemlerinden olan Cüneyt Çakır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

NationalTurk’ün haberine göre, Çakır, Başbakanlık merkez binada Erdoğan’la yaklaşık yarım saat görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan milli hakem, “Bugün Türk hakemliği için onur günüdür.” dedi.

Cüneyt Çakır, Erdoğan’ın görüşmede kendisini başarılarından dolayı tebrik ettiğini dile getirdi. Çakır, “Beni davet etti. Bu bizim için çok büyük bir onurdur. Sadece benim adıma değil Türk hakemliği adına gurur günüdür bugün. Başarılardan dolayı tebrik etti. Kendisi her zaman spora ve sporcuya destek veren bir kişidir. Hakemliğe yeni başladığım zaman Ali Sami Yen Stadı’nın altında derneğimiz vardı. Kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ydı o zaman ve bizi ziyaret etmişti. O tesislerde kendisinin büyük payı vardır. Sadece üst düzey gözüken kişileri değil amatör branşta da görev yapan kişilere büyük desteği vardır.” şeklinde konuştu.

Görüşmede gündemdeki konuları konuştuklarını, 16 Aralık’ta yönettiği Corinthians ile Chelsea arasında oynanan FIFA Dünya Kulüpler Kupası finalini değerlendirdiklerini belirten Çakır, maçtaki performansını ise kamuoyunun takdirine bıraktığını kaydetti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu