HaberTransfer

Frank Lampard Chelsea’ye, Phillip Cocu Derby County’e

Bugün Teknik Direktörlerin Transferleri Gündeme Damgasını Vurdu; Frank Lampard Chelsea'ye Giderken, Phillip Cocu Derby County'e Gitti.

Bugün, gündeme damga vuran transfer haberlerinden biri de Frank Lampard ve Phillip Cocu hakkında kesinleşen haberlerdi.

Chelsea, Maurizio Sarri’den boşalmış olan teknik direktörlük koltuğunu, Frank Lampard ile doldurdu. Londra ekibi, bir süredir iletişimde olduğu Frank Lampard ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Chelsea, bugün resmi internet sitesinden Frank Lampard ile sözleşme imaladığını duyurdu. Lampard, 5 yıl önce Chelsea’den ayrılmıştı. Bugün, evine geri teknik direktör olarak döndü.

Frank Lampard, 2017 yılında Derby County takımının başına geçti. İlk deneyimini Derby County’nin teknik patronu olarak yaşarken, 57 maç’a çıktı ve 26 galibiyet, 15 beraberlik, 16 mağlubiyet’lik performans sergiledi.

Diğer sıcak bir gelişme ise, Derby County’de Frank Lampard’ın bıraktığı teknik direktörlük koltuğuna ise Phillip Cocu’yu geçirdi.  Geçen sezon Fenerbahçe’yi de çalıştıran Phillip Cocu İngiltere Cahmpionship ekiplerinden Derby County ile 4 yıllık anlaşmaya vardığı açıklandı. Telegrahp’ta yer alan haberde, tecrübeli teknik direktörün Derby County’nin sezon öncesi kampına katılmaya hazırlanan Cocu’nun hem futbolcularla tanışacağı hem de kulüp yöneticileriyle görüşerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

Tecrübeli teknik direktör Phillip Cocu, PSV ile 3 yıllık şampiyonluk yaşadı. En son Fenerbahçe’de 4 aylık bir teknik direktörlük geçmişi oldu. Phillip Cocu, 8 ay sonra tekrardan bir kulüp çalıştırmaya başlayacak.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu