FutbolGündem

Fenerbahçe Kulübü’nden UEFA açıklaması!..

Fenerbahçe Kulübü’nden UEFA açıklaması!.. Fenerbahçe Kulübü, UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmeleri hakkında açıklama yaptı.

Fenerbahçe, UEFA’nın gönderdiği yazının ardından Disiplin Kurulu’na sevkedilmelerinin ardından borsaya açıklama yaptı. Sporx.com’un haberine göre,  sarı – lacivertlilerin yaptığı açıklamada, UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmeklerinin nedenleri madde madde açıklandı.

İşte Fenerbahçe Kulübü’nün o açıklaması;

“UEFA Disiplin Müfettişinin 2011 yılında açılan dosyaya ilişkin hiçbir savunma ve delilin yer almadığı, çeşitli kaynaklardan alınmış iddia dayanakları ile tanzim edilmiş raporu tarafımıza ulaşmış olup sonuç kısmında,

1) Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimiz Sayın Alaeddin Yıldırım, Sayın Mehmet Şekip Mosturoğlu, Sayın İlhan Yüksel Ekşioğlu (Kulüp YK Üyesi) ve Sayın Cemil Turhan’ın disiplin ihlali işledikleri (Disiplin Düzenlemesi Madde 5) iddia edilmekte,

2) Anılan yöneticilerimiz için futbol faaliyetleri konusunda hak mahumiyeti talep edilmekte,

3) Kulübümüzün doğrudan veya dolaylı olarak maç sonucuna etki edecek eylemde bulunduğu iddia edilmekte,

4) Anılan sebeplerle Kulübümüzün gelecek 2 sezon UEFA müsabakalarından men edilmesi talep edilmektedir.
Aynı yazıda konuya ilişkin savunmamızın 20.06.2013 tarihine kadar sunulması istenerek, UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulu’nun 22.06.2013 tarihli toplantısında konuyu değerlendireceği ifade edilmektedir.
UEFA Müfettişinin söz konusu iddia ve taleplerine karşılık Kulübümüzce ek belge ve ek süre talebinde bulunulmakta olup ayrıca UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulunda duruşma talep edilmektedir.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu