FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Nihat Özdemir; Kısa süre sonra Galatasaray’ın bizim desteğimize ihtiyacı olacak

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Medical Park Antalyaspor karşılaşması öncesinde basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbette çarpıcı ifadeler kullandı. Özdemir, “Göreceksiniz, kısa süre sonra Galatasaray’ın da bizim desteğimize ihtiyacı olacak” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili, “Sayın Ünal Aysal’la aramızda gergin bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Bu dönem çok karışık. Göreceksiniz, kısa süre sonra Galatasaray’ın da bizim desteğimize ihtiyacı olacak” dedi.

Medical Park Antalyaspor maçı öncesi basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapan Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, şike soruşturması sonrası zor bir süreçten geçen kulübün durumu hakkında bilgi verirken 58. maddenin değişmesine karşı çıkan Galatasaray’a da çağrıda bulundu.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile arasında gerçekleşen telefon görüşmesi hakkında da bilgi veren Nihat Özdemir şunları söyledi; Sert bir görüşme oldu. Ancak kendisine herhangi bir saygısızlık yapmadım. Galatasaray’ın 58. maddenin kaldırılmasını istememesi doğal. Demokrasilerde çoğunluğun dediği olur. Eğer 17 kulüp buna onay verirse çoğunluğun dediği olur. Galatasaray’ın da bu konuda bize destek vermesini bekliyoruz. Çünkü bu dönem çok karışık ve zor. Kısa süre sonra Galatasaray’ın da bizim desteğimize ihtiyacı olacağını göreceksiniz.

50 milyon dolar ödedik, hala kredi alamıyoruz

3 Temmuz’dan bu yana büyük sıkıntı çekiyoruz. Bankalardan kredi alamadık. Buna karşılık faiziyle birlikte bankalara 50 milyon dolar borç ödedik. Bunu Lig TV’den ve taraftarımızın kulübe olan katkısından gelen paralarla gerçekleştirdik.

Davaların yüzde 56’sı beraatla sonuçlanıyor

Göreceksiniz Fenerbahçe tüm davalardan aklanacak. Türkiye’deki davaların yüzde 56’sının beraatla sonuçlandığı unutulmamalı. 58. maddenin değiştirilmesi sadece Fenerbahçe’nin değil kulüplerin çoğunluğunun ortak isteği. Her kulüp buna destek olmalı. Bizim beklentimiz bu yönde.

Başkanlık konusunda bir şey diyemem

Fenerbahçe için 5 aylık sürecin çok uzun bir dönem olduğunu söyleyen Nihat Özdemir “5 aylık sürede neler olacağını bilemiyoruz. Şu anda bir gün içinde bile çok şeyler değişiyor. Başkanlık konusunda şu an bir şey söyleyebilmem imkansız. Başkanlıkta gözüm yok. Türk futbolunu daha çok kötü günler bekliyor” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu