FutbolGündem

20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar; 2002 ruhuyla oynayacağız!..

20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar; 2002 ruhuyla oynayacağız!.. 20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, “Bu yaz Dünya Kupası’nda 2002’de A Millilerin sahaya çıktığı ruhla mücadele edeceğiz” dedi.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, FIFA U-20 2013 Dünya Kupası’nda oynayacağı maçlara Fenerbahçe’ye ait Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde hazırlanan Türk Milli Takımı dün önce antrenman ardından da barbekü partisiyle moral depoladı. Kampı değerlendiren 20 Yaş Altı Milli Takım Teknik Direktör Feyyaz Uçar, “Ekibimize, 2002 Dünya Kupası’ndaki A Milli Takım’ın ruhunu vermeye çalışıyoruz. Tıpkı oradaki gibi adım adım ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

‘KUPAYA DAMGA VURURUZ’

Feyyaz Uçar, “Sahada topa hükmeden bir takım olmak istiyoruz” derken, “Salih Uçan, Kerim Frei, Okay Yokuşlu, Alpaslan ve Ahmet Çalık’ın tüm dünyanın dikkatini çekecek oyuncular olacağına inanıyorum. Elimizde Dünya Kupası’na damga vuracak isimler var. Ancak sahada tüm oyuncular kendi kaderlerini kendileri çizecektir. Bizim için yıldız olmak değil takım olmak önem taşıyor. Tüm oyuncuların kendisinden çok Türk Milli Takımı’nı düşünmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Salih Uçan (Fenerbahçe):

Turnuva Türkiye için çok önemli. Elimden geldiğince kendimi göstermek ve Milli Takım’a en iyi şekilde katkı sunmak istiyorum.

AHMET ÇALIK (G.BİRLİĞİ):

Bu turnuvayı birçok scout izleyecek. Belki de içimizden bazı oyuncuların Avrupa yolu daha bu yaşlarda bu sayede açılmış olacak.

İBRAHİM YILMAZ (İBB):

Kiralık olarak gittiğim Darıca’da bu yıl 17 gol attım ve çok formdayım. Burada başarılı olursak kendi takımlarımızda ilk 11’e gireriz.

Annelerini özlediler

Yaşları küçük olduğu için futbolcuların annelerini ve ailelerini özlediğini belirten Feyyaz Uçar, “14 Haziran’da Paraguay’la oynayacağımız maç öncesinde futbolculara bu yüzden iki gün izin vereceğiz” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu