DünyaGündem

FIFA Başkanı Blatter’den ırkçılık olaylarına tepki!..

FIFA Başkanı Blatter’den ırkçılık olaylarına tepki!.. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter’den son zamanlarda artan ırkçılık olaylarına tepki geldi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter, futbol dünyasında son zamanlarda artan ırkçılık olaylarına ”hayır” dedi. Sporx.com’un haberine göre, Blatter, Kamerun’un başkenti Yaunde yakınındaki Mbankomo bölgesinde Afrika Futbol Konfederasyonu Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, futbol camiasında ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadelede başarılı olunamamasından üzüntü ve öfke duyduğunu belirtti.

Joseph Sepp Blatter, daha önce, FIFA’nın ırkçı sözler sarf eden ve hareketlerde bulunan takımların puanlarını silme ve ligden düşürmeye karar verdiğini vurguladı. FIFA Başkanı Blatter, ”Bir gün, disiplin komisyonu bir ekipten puan silmeye cesaret edebilirse, ırkçılık bitecek, ırkçı eylemler asla olmayacak” dedi.

Son olarak Villarreal ile Barcelona arasında 27 Nisan’da oynanan maçta, köşe atışı kullanmak isteyen Barcelonalı futbolcu Dani Alves’e tribünlerden muz atılmış, futbolcu da muzu alarak yemişti. Bu ırkçı olay dünyada tepkilere neden olmuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu