DünyaGündem

FIFA, futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti ile ilgili yeni kararlar aldı

FIFA, futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti ile ilgili yeni kararlar aldı… Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti, 2018 Dünya Kupası ve 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası’yla ilgili bazı kararlar aldı.

FIFA İcra Komitesi, yılın son toplantısını, FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nın yapıldığı Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirdi. HTSpor’un haberine göre, FIFA Başkanı Sepp Blatter başkanlığında toplanan komite, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) prensipte yasakladığı, ”futbolda üçüncü şahıs mülkiyeti”yle ilgili, ”Etkin bir düzenleme yapmak için konunun iyice irdelenmesi gerektiği”ni belirtti.

İcra Komitesi, Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’nın açılış, final ve yarı final maçlarının hangi statlarda yapılacağını kararlaştırdı. Buna göre açılış maçıyla bir yarı final ve final maçı Moskova’daki Luzhniki Stadı’nda, diğer yarı final maçı ise Saint Petersburg’daki FIFA Dünya Kupası Stadı’nda yapılacak.

Toplantıda, Rusya’da yapılacak 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası’na evsahipliği yapacak 4 stat da belirlendi. Bu statlar, FIFA Dünya Kupası Stadı (Kazan), FIFA Dünya Kupası Stadı (Soçi), Spartak Stadı (Moskova) FIFA Dünya Kupası Stadı (Saint Petersburg) olarak belirtildi.

Bir sonraki FIFA İcra Komitesi toplantısı, 20-21 Mart 2013 tarihlerinde İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu