FutbolGündem

Halis Özkahya; Meireles bana gay işareti yaptı

NationalTurk’ün haberine göre, Galatasaray Fenerbahçe maçı hakemi Halis Özkahya’nın raporuna kırmızı kart gösterdiği Raul Meireles’in kendisine gay işareti yaptığını yazdığı öğrenildi.

NationalTurk’ün haberine göre, Halis Özkahya’nın Galatasaray Fenerbahçe maçı raporu ortaya çıktı. Habertürk gazetesinde yer alan habere göre 90 dakikanın ardından gözlemci İbrahim Aksoy ile bir durum değerlendirmesi yapan Halis Özkahya, gösterdiği kırmızı kart ile ilgili olarak raporunda çok çarpıcı ifadelere yer verdi.

Halis Özkahya, kırmızı kart sonrası Meireles’in hızla üzerine geldiğini vurguladı ve “Sol elinin başparmağı ile işaret parmağını birleştirerek bana ‘gay’ işareti yaptı. Bu hareketini ısrarla sürdürdü. Ayrıca yanıma yaklaşarak şahsıma ağır küfürler etti. Gay hareketini, sözleriyle de tekrarladı. Bu sırada ağzından çıkan tükürükler de yüzüme geldi” ifadelerini kullandı.

Futbol Disiplin Talimatı’nın Kişilik haklarına saldırı, hakaret ve tehdit başlığını taşıyan 42. maddesi uyarınca, Meireles’e 3 ila 7 maç arasında ceza verilmesi söz konusu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu