FutbolGündem

Mehmet Demirkol; Galatasaraylı futbolcular aynaya baksın, yetersizler!..

NationalTurk’ün haberine göre, Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Anderlecht – Galatasaray maçını yorumladı. Demirkol, Prandelli’nin en uygun ilk 11’i sahaya sürdüğünü ancak sarı – kırmızılı futbolcuların yetersiz olduğunu savundu.

Demirkol’un yazısı şöyle;

“Mbemba 44’de golü atarken Galatasaray savunması yerleşik. Ancak gol sırasında yanında Semih ya da olması gerektiği gibi Telles yok. Arkadaşı Najar, Telles’in yanından kolaylıkla sıyrılıp Mbemba’nın yanına geliyor. Birbirlerine topu bırakacak kadar rahatlar.

Böyle bir hata yapınca Şampiyonlar Ligi’nde tutunmak kolay olmuyor. İstediğiniz kadar beğenmeyin, dün Prandelli’ye itiraz edilemeyecek bir 11 vardı sahada. Eldekinin en iyisi ve uygunu. Telles ve Bruma’nın paslanmışlığı, Tarık’ın gelişememesi, Hamit’in durağanlığı vs. birçok faktör sayabiliriz. Ancak bu 90 dakikaya çıkan kadronun seçimine bir şey söylemek mümkün değil.

Bu maçı daha çok oyuncular üzerinden konuşmak gerek. Gole bakın. Savunma topu çıkarmakta zorlanırken rakibi pozisyona sokuyor ama yerleşik. Melo stoperlerin arasına kaçma hastalığını sürdürüyor yine. Selçuk hızlı bir şekilde oyunu açma konusunda 75’e kadar çok zayıf. Yani topu ileri taşımakta sorun var. Sneijder topu her alışında verecek kimseyi bulamadığı için geri dönüyor. Baskı yemek kaçınılmaz. İkinci yarıda bir 15 dakika Melo orta sahaya katılınca Hamit, Selçuk ve Sneijder’le üçgenleri kursalar da Tarık ve Telles hücumu genişletemiyor ve göbeğe sıkışıyor.

Anderlecht nasıl duracağını bilen takım. Genç ama tecrübeli. Aşmak zor. Selçuk bu sıkıntıdan atıldı biraz da… Pek çok şeyle ve birikmişlikle birlikte.

Prandelli’yi tartışırız. Gidebilir de. Ancak oyuncular da kaçamaz. Aynaya bakmaları lazım. Yetersizler… Karakter ortaya koyamıyorlar. Şeffaflaşmışlar neredeyse… Muslera’dan Burak’a kadar.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu