FutbolGündem

Galatasaray’da yeni kriz kapıda; Seneijder’i ağır eleştiren Hamza Hamzaoğlu, sarı – kırmızılı ekibe hoca oldu!..

NationalTurk’ün haberine göre, 2014 Dünya Kupası sırasında TRT’de yaptığı yorumlarda Wesley Seneijder’i ağır eleştiren Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’a teknik direktör olması ile Hollandalı oyuncunun zaten zayıf olan bağları koparması bekleniyor.

Cesare Prandelli2nin görevine son verilmesi sonrası Galatasaray’ın teklif götürdüğü ve olumlu karşılık aldığı Milli takım yardımcı antrenörü ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu daha önce TRT’de yaptığı bir yorumda, sarı kırmızılıların Hollandalı yıldız oyuncusu Wesley Sneijder’ın aldığı parayı hak edip etmediğini sormuştu.

Hollanda-Meksika maçını yorumlayan genç teknik adam, Hollanda-Meksika maçı öncesi yaptığı yorumda Sneijder’in yerli futbolculardan 3-4 kat fazla para aldığını ve bu parayı hak edip etmediğinin sorgulaması gerektiğini belirtmişti.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü olması beklenen Hamza Hamzaoğlu, Dünya Kupası’nda Sneijder için yaptığı yorumlarla sarı kırmızılı taraftarları çıldırtmıştı.

TRT’de Hollanda ile Meksika arasında oynanan 2014 Dünya Kupası son 16 turu maçının yorumlayan Hamzaoğlu, Wesley Sneijder’in “Türk futbolcular pas yaparken çok düşünüyor” açıklamalarını değerlendirmiş ve şunları söylemişti:

“Tabii ki Hollanda’nın alt yapısı hepimiz tarafından biliniyor, ekol oldular. Yıllardan beri de futbolcu ihraç ediyorlar dünyaya. Bizim oyuncularımız belki onlar kadar teknik anlamda yeterli olmayabilir. Yani bu söyledikleri eğitim anlamında yeterli olmayabilir ama bizim oyuncularımızın en azından aldığı parayı hak eden bir davranışları var. Bunu unutmamak lazım.”

Galatasaray ‘da Hollanda’daki kadar koşuyor mu acaba? Yani burada koşuyor, adam kovalıyor, basıyor, pres yapıyor, savunmaya geliyor. Ama Galatasaray’da sadece ayağına top geldiğinde oynuyor. Yani bunları da düşünmek lazım konuşurken. Her şey bu kadar basit değil.”

Meksika maçında 88. dakikada Hollandanın galibiyet golünü atan ve takımını çeyrek finale çıkaran Sneijder’in Hamzaoğlu ile polemiğe girmediği ancak Türk Milli takım yardımcı antrenörünün bu sözlerinin Hollandalı oyuncuyu epeyce rahatsız ettiği biliniyordu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu