GündemSon Dakika

Fikret Orman’dan TFF’ye derbi tepkisi: Yapılan şey ayıp!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçın pazartesi gününe alınması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştirdi. Orman, TFF’nin daha önce kendilerine “48 saat dinlenmek için yeterli” dediğinin altını çizerek “Ne oldu da pazartesiye aldınız şimdi?” dedi. Orman, derbi gününün kendilerine danışılmamasını ayıp olarak nitelendirdi.

Süper Lig’in 23. haftasında oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin pazartesi gününe alınmasına Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan büyük tepki geldi. Başkan Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) daha önce kendilerine “48 saat dinlenmek için yeterli… Avrupa’da böyle siz de buna alışın” dediğini belirten Fikret Orman, “Ne oldu da pazartesiye aldınız şimdi?” sorusunu iletti.

Orman’dan TFF’ye derbi tepkisi: Yapılan şey ayıp

Beşiktaş Başkanı Orman, Avrupa Ligi’nde Sarpsborg ile oynadıkları karşılaşmayı hatırlatarak, “Biz Norveç’te maç yaptık. Saat 1 gibi bitti maç… Cuma sabahı İstanbul’daydık. Pazar günü de maç yaptık. O zaman 48 saatin futbolcuların dinlenmesi için yeterli olduğundan ve Avrupa’da da takımların bu süre aralıklarında maç yaptıkları söylendi. Bizim de buna alışmamız gerektiği söylendi. Ne oldu da pazartesiye aldınız şimdi? Maçın günü ve saati bize sorulmadı.

Daha önce Fatih Terim hocamız, “Bize soruluyor’ demişti ve ben desteklemiştim. Bu sefer bize sorulmadı. Biz ev sahibi takımız, sorulması lazımdı. Fenerbahçe’yi arayıp sordum, onlara da maçın günüyle ilgili bilgi verilmemiş. Fenerbahçe’den bize talep gelseydi buna sıcak bakardık. Bugün itirazda bulunsak değiştirmeyecekler. Yapılan şey ayıp ifadelerini paylaştı.

“Bu durum ekonomimize zarar veriyor”

Futbol Federasyonu’na eleştirileri oklarını yönelten Orman, “Birileri konuşup, bağırdığı zaman TFF aksiyon almaya başlıyor. Sonra taraftar diyor ki başkan sen de konuş! Böyle yaparak herkesi konuşmaya itiyorsunuz. Ben burada Fenerbahçe’ye bir şey söylemiyorum. Ali Başkan beni arasa dese böyle bir durum var. Tamam deriz bizim için fark eden bir şey yok. Tek farkı pazartesi günü 21.00’de taraftarların maça gelme zorluğu. Maç için Türkiye’nin dört bir yanından taraftarımız geliyor. Pazartesi saat 21.00’e derbi koyuyorsunuz. 23.00’te maç bitecek, ertesi gün insanlar işe gidecek. Bu durum ekonomimize zarar veriyor” yorumunda bulundu.

“Gün geliyor…”

Federasyon seçimleri ile ilgili de açıklamalar yapan Fikret Orman “TFF Başkanlığı iddiası ortaya atıldı. Beşiktaş’tan beni göndermek için yazmadıkları makam kalmadı. Gün geliyor bakanlığa gönderiyorlar beni, bir gün TFF başkanlığına, diğer gün belediye başkanlığına gönderiyorlar. Federasyon başkanlığıyla alakalı düşüncem yok. Kim aday olur bilmiyorum ama ben aday değilim. Benim için gelinebilecek en üst nokta Beşiktaş başkanlığıdır” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu