Fulya DosyasıFutbolGündemSon Dakika

Fuat Yaman’dan çarpıcı yorum : ”Futbolsuz Gece”

Beşiktaş’ın eski futbolcusu,teknik direktörü deneyimli teknik direktör Fuat Yaman’ın ”Futbolsuz Gece” başlıklı yazısı;

Antep, yorgun Beşiktaş’ın sertlikle yıldırarak bezdirmeyi benimsemiş. Yanlış anlaşılmasın Bunu bariz yapmadılar. Akıllıca  ve hakem izniyle yaptılar… Hakemin  de olur demesiyle ve Beşiktaş’ın da buna karşılık vermesiyle bol itiş kakış izledik. Sert markajda sinirlenen Gökhan Töre’nin 28.dakikada da atılması lazımdı.

Faulsüz  hareketi olmayan Antepli sol bek Şenol’un sarı kart bile görmemesi de tuhaftı. Hakemlerin, oyunu devam ettirme adına, oyunu oynatmama düşüncesinde olan takımı ödüllendirmemeyi öğrenmesi lazım.

İlk yarının ilk 10 dakikasında Beşiktaş, son 10 dakikasında da Antep ikişer pozisyon buldular, atamadılar. Onun dışında formalar çekilmekten “deforme “oldu. Birer beden büyüdü. Futbolun F si bile yoktu denilebilir.

Biliç sinirlenen ve verimsiz oynayan Gökhan’ı sola çekerek çözüm bulmaya çalıştı. Gökhan’ı oyuna dâhil etme ve sahada tutma adına yapılması gereken bir hamleydi. Futbol oynamayı ciddi zorlaştıran sert temaslar maçı maç olmaktan çıkardı.

Gökhan’ın oyuna biraz dönmesi bile Beşiktaş’ı  etkin kılmaya yetti. Oğuzhan’da ona eşlik etmeye başladı ve enteresandır kendi hazırlayıp yaptığı golden sonra Biliç Oğuzhan’ı oyundan aldı. Düşünce ve zamanlama bakımından anlamsız ve yanlıştı. Oğuzhan’ı kaybetmenin anlamı var mı? Golden sonra Antep dağıldı. Savunmaya dönüşleri ve oyun disiplinleri kayboldu.

Çok adamla hücumu düşünerek ikinciyi yemeyi, ya da gol atıp puanı kovalamaya başladılar. İkinci gol gelmeyince Biliç, Olcay-Necip değişikliği yaparak oyunu kilitlemeyi planladı. Markajsız oynamasına rağmen Atiba etkisizdi. Genç Atınç yerinde oynayanlardan eksiği olmadığını gösteren bir maç oynadı. Antepli genç Oğulcan’da istikbali olan bir oyuncu profili çizdi.

Futbolun patronlarına, ‘devşirme “seçeneğinden farklı çözümler sundular! Kolaycılığın, ucuzculuğun gereksizliğini gösterdiler.Beşiktaş, hakemin iyi niyetli ama yanlış yorumundan zorlaşan maçtan 3 puan almayı başardı ve yoluna devam etti.

Kaynak : Beşiktaş Postası

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu