DünyaGündem

Futbolda devrim!..

NationalTurk’ün haberine göre, FIFA Başkanı Sepp Blatter, teknik direktörlerin hakem kararlarına itiraz etmesine ve tartışmalı pozisyonların monitörden izlenerek tekrar değerlendirilmesine olanak sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

İngiliz basınına konuşan Blatter, futbolda “devrim” niteliği taşıyacak yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlandıklarını ve ilk denemenin gelecek yıl Yeni Zelanda’da düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda yapılabileceğini söyledi.

Yeni sistem hakkında bilgi veren Blatter, tenistekine benzer bir uygulama yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Teknik direktörlerin her devrede bir veya iki kez hakem kararına itiraz hakkı olacak ama bunları oyun durduğunda yapabilecekler. İtiraz eden teknik adamla hakem, maçın yayıncı kuruluşundan alınan görüntülere monitörden bakacak ve hakem isterse kararını değiştirebilecek” ifadelerini kullandı.

FIFA, daha önce de maçlarda 6 hakem, serbest vuruşlarda barajın önüne sprey köpük boyayla çizgi çekilmesi, topun kale çizgisini tamamen geçip geçmediğini gösteren “gol çizgisi teknolojisi” gibi yenilikleri uygulamıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu