FutbolGündem

Turgay Kıran: Galatasaray’da olan her şeyin tek başına sorumlusu başkandır!

Galatasaray’ın eski 2. Başkanı Turgay Kıran, şu andaki sorunun tek sorumlusunun başkan Adnan Polat olduğunu söyledi.

Kimsenin günah keçisi ilan edilmemesi gerektiğini belirten Kıran, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na yaptığı açıklamada, “Hemen bir günah keçisi bulunup onun üzerine günahlar bırakılıyor. Daha önce teknik direktörler kötü gidişten sorumlu tutuldu. Pek çok teknik adam gitti, geldi. Sonra Haldun Üstünel sorumlu tutuldu. Şimdi Adnan Sezgin ve Rijkaard sorumlu tutuldu” dedi.

Galatasaray’ın şuan içinde bulunduğu durumun tek sorumlusunun Başkan Adnan Polat olduğunu da belirten Kıran, Başkan Polat’ın kötü gidişattan sorumlu olduğunu öne sürerek, “Kimse kimseye laf anlatmasın, Galatasaray’da olan her şeyin tek başına sorumlusu başkandır. Şu anki sıkıntı yeni değil ya da sadece Bursaspor mağlubiyetiyle ortaya çıkmış değil.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN HER FIRSATTA FUTBOLU BİLDİĞİNİ SÖYLÜYOR DEMEK Kİ ÇÖZÜM BULACAK

Çözüm konusunda tek adres olarak Adnan Polat’ı gösteren Kıran, “Gönderdiğimiz oyuncular kaliteli isimler. Bursaspor’da baktım, Ömer Erdoğan takımın belkemiği biz bu futbolcuyu yollamışız. Bizde belkemiği var mı; bulamadım. Başkan, futboldan çok iyi anladığını kendi zamanında 4-5 defa şampiyon olunduğunu söyler. Böyle kifayetli, futbolu bilen başkan; demek ki en kısa zamanda çözüm bulacak.” dedi.

Sahadaki başarısız sonuçlardan Adnan Sezgin’in değil Rijkaard’ın sorumlu olduğunu belirten Kıran, “Taraftarın Haldun Üstünel lehine ya da Adnan Sezgin aleyhine bağırması çok sevimli değil; çünkü sahadaki futboldan teknik direktör sorumlu. Teknik direktörün bahsi bile geçmiyor; Adnan Sezgin ne yapsın? Teknik direktörün istediği futbolcuları almakla meşgul.” şeklinde konuştu.

GENEL KURUL ADNAN POLAT’A GALATASARAY’A ZARAR VERİYORSUN DİYEBİLİR

Haldun Üstünel’e haksızlık yapıldığını belirten eski ikinci başkan, “Haldun Üstünel’e gelince çok sevdiğim, dedikodusu çıkmayan bir yönetici. Galatasaray’a istenilen oyuncuları getirdi koydu. Görevini doğru bir biçimde yapıyordu. Ama Galatasaray’da ilk defa bir başkan sahip çıkması gereken bir yöneticiye, “Sen Galatasaray’a zara veriyorsun, istifa et” ifadesi kullandı. Son derece tehlikeli bir konu. Bu böyle devam eder. Yarın Genel Kurul’da Adnan Polat’a sen “Galatasaray’a zarar veriyorsun, sırada sen de sen de istifa et” derler. Polat’ın yapmış olduğu büyük bir sıkıntıya kapı araladı.” dedi.

TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ ÇARE DEĞİL

Teknik direktör değişikliğinin sıkıntı yaratacağını kaydeden Kıran, “Bu durumda teknik direktör değiştirmek başka bir sıkıntı yaratır. Yeni gelecek teknik direktörün beğendiği oyuncular beğenmedikleri, çok farklı olacak. Değişim için geç kalındı. Belki Galatasaray düzelecek; ama sıkıntı sadece sahada değil. Çok büyük bir sıkıntı var.” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulundaki 4-5 ismin birbirine çok sevimli bakmadıklarını, birbirleriyle bilgi bile paylaşmadıklarını belirten Turgay kıran sözlerini şöyle tamamladı;

“Adnan Polat’ın kulüpte sorunların çözümü yönünde “herkesin desteğine fikrine başvuracağız” sözünün samimi olmadığına inanıyorum; çünkü yönetim içerisinde bile düzgün fikir alışverişi yok. Tüzük Tadil Kongresi’nde bile kongre üyelerinin göndermiş olduğu metni son dakikada değiştiren bir düşünce yapısı var başımızda. Dolayısıyla Adnan Polat’ın son genel kuruldan sonra yaptığı çağrıyı samimi bulmuyorum.

Galatasaray’da sevgiyi aşılamak gerekir. Adnan Polat’ın öncelikle kendi yönetim kurulu üyeleri arasında bunu başlatması gerekir. Yönetim kurulundaki 4-5 arkadaşımız birbirine çok sevimli bakmamaktadır. Birbirleriyle bilgi bile paylaşmamaktadır. Her şeyden önce Adnan Polat samimi olacak. Biz de her zaman yardıma hazır olacağız; çünkü bizim eski bir dostumuz, kardeşimiz. Her zaman biz Galatasaray’ın neferleriyiz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu