FutbolGündem

Galatasaray eski başkanı Yalman: Adnan Polat’ın sözlerine inanmalıyız

Galatasaray’ın eski başkanı Alp Yalman, “Derbi ile ilgili düşüncem her Galatasaraylı’nın düşüncesi gibidir. Tek temennim Galatasaray’ın sahadan galip ayrılmasıdır” dedi.

Her Galatasaray’lının başkanın söylediğine inanmak zoruda olduğunu da belirten Yalman, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na önemli açıklamalar yaptı. Yönetimin içerisindeki sorunların sümen altı edildiği iddiasıyla ilgili olarak ise Yalman, “Galatasaray Kulübü Başkanı, yönetim kurulu toplantısından sonra konuşulanlarla ilgili bir açıklama yapmışsa, bunu her Galatasaraylı doğru diye kabul etmek durumundadır. Bunun altında bir başka anlam var mıdır? Bir şeyler sümen altı yapılıyor mu diye sorma şansımız yoktur.” dedi.

GALATASARAY HAK ETMEDİĞİ YERDEN KURTULACAKTIR

Galatasaray’ın ligde hak etmediği bir konumda olduğunu belirten eski başkan Yalman, “Futbol takımının düzelmesi için enelerin yapılması gerektiğini yönetim geç de olsa anladı ve bir takım şeyler yapmaya başladı. Yeni bir antrenör var, yeni bir heyecan getirmeye çalışıyorlar. Sakatlıklar da düzelince, Galatasaray hak etmediği bu yerden kurtulacaktır.” şeklinde konuştu.

Cemal Özgerkey’in istifasını yanlış bulduğunu belirten Yalman, “Galatasaray’da seçilmiş yöneticinin, en azından reaksiyon olarak istifa ediyor olmasını doğru bulmuyorum. Cemal Özgörkey, belli görevleri yapmak için seçildi; o görevleri kendi döneminin sonuna kadar sürdürmeli, yanlış giden işler konusunda bildiklerini ifade ederek yöneticiliğini devam ettirmesi gerekiyordu. İstifa etmek, kötü giden şeyleri değiştirmeyi sağlamaz. İçim hiç razı olmadı onun Galatasaray yönetiminden ayrı olmasına.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu