FutbolGündem

Ünal Aysal; Arda, bir karar almışsa bunun önünde duramayız. Bu iş bugün bitecek

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arda Turan hakkında çok çarpıcı açıklamalar yaptı! Aysal, “Bir karar almışsa bunun önünde duramayız. Bu iş bugün bitecek” dedi.

Galatasaray’ın 1 numaralı gündem maddesi Arda Turan hakkında Başkan Ünal Aysal Lig TV’ye çok çarpıcı açıklamalar yaptı! Arda’nın ücretinde %50’ye varan artışa gittiklerini belirten Başkan Ünal Aysal, buna rağmen yıldız futbolcunun gitmeyi istediğini söyledi. Arda’nın mutsuzluk ya da para nedeniyle değil, Avrupa’da oynamak için gitmek istediğini belirten Ünal Aysal, “Bir karar almışsa bunun önünde duramayız. Bu iş bugün bitecek” dedi.

Lig TV Haber Müdürü Bahri Havadır’a konuşan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arda’nın Galatasaray’dan ayrılmak üzere olduğunun sinyallerini net biçimde verdi. Sözlerine Arda Turan’ın takımda kalmasını istediğini belirterek giren Ünal Aysal, “Kalması için çok konuştuk, hala konuşuyoruz. Fatih Terim de Arda’nın kalmasını istiyor” dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Bir karar almışsa bunun önünde duramayız. Bu iş bugün bitecek

Medyada “Arda para yüzünden gitmek istiyor” ve “Arda mutsuz olduğu için gitmek istiyor” şeklinde haberlerin yer aldığını hatırlatan Ünal Aysal bu iddiaları reddetti. Arda Turan’ın yıllık ücretinde %50’ye varan bir artışa gittiklerini belirten Galatasaray Başkanı ardından şu çarpıcı açıklamayı yaptı;

Ama tüm bunlara rağmen Arda gitmek istiyor. Sebebi mutsuzluk, para veya başka şey değil. Sadece yurtdışı tecrübesi yaşamak istediğini söylüyor. Eğer bir futbolcu bunu çok çok istiyorsa yapacak birşey yok. Bu isteğine saygı duymak lazım. Birgün Arda da tıpkı Hakan Şükür gibi Avrupa’ya gidip sonra Galatasaray’a dönebilir.

Ünal Aysal, “Peki Arda gidişini 1 yıl erteleyemez mi?” şeklindeki soruya da açık yüreklilikle yanıt vererek, yıldız futbolcunun bu konudaki sabırsızlığını vurguladı. Arda’nın Avrupa’ya gitmeyi çok istediğini tekrarlayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Bir karar almışsa bunun önünde duramayız. Bu iş bugün bitecek” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu