FutbolGündem

Ünal Aysal; Alper için 5 milyon euro vereceğime Arsenal’dan en iyisini alırım!..

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Türkiye’deki transfer ortamından rahatsız olduğunu söyledi. Aysal, “Ben Alper için Eskişehir’in istediği 5 milyon euroyu vereceğime, gider Arsenal’den yerinin en iyisini alırım” dedi.

“Yerlilerin ücretleri caydırıcı.. Takımların her isteğine yanıt veren haysiyetsiz bir transfer politikamız olmayacak. Yerli oyuncular pahalıysa biz de yabancılara bakarız.”

Vatan Gazetesi’nin haberine göre, transferin en merakla beklenen ismi hiç kuşku yok ki Galatasaray. 3 Temmuz’da başlayan şike sürecinden uzak duran, kulüp olarak sadece futbola odaklandığı için transferde rakiplerine oranla nokta atışı yapan sarı-kırmızılılar, ocak ayında açılacak transfer döneminde takımı güçlendirecek.. Fakat medyada o kadar çok isim yer aldı ki Galatasaray adına, bizim bile kulağımıza gelenler kafamızı karıştırmaya başladı.

İşte bu yüzden biz de sarı-kırmızılıların 1 numarası, başkan Ünal Aysal’a ulaştık. Galatasaray’ın ocak ayındaki transfer döneminde nasıl bir yol çizeceğini, kimlerle ilgilendiğini, kimlerden vazgeçtiğini sorduğumuz tecrübeli iş adamı, Türkiye’nin transfer şartlarından oldukça şikayetçiydi.. İsterseniz biz susalım, başkan Ünal Aysal konuşsun ve sarı-kırmızı transfer gündemi aydınlansın:

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; Transfer listemizde 12 isim belirledik

12 oyuncunun isminin yer aldığı bir transfer listemiz var. Fakat duyduğum fiyatlar, özellikle de yerlilerde çok yüksek. Bu ücretler caydırıcı oluyor açıkçası. Biz de kendi tarzımızı göstereceğiz transferde. Anlaşmak istediğimiz takımların her isteğine yanıt veren haysiyetsiz bir transfer politikamız asla olmayacak. Bunu herkes bilsin. Madem yerli futbolcular çok pahalı, biz de yabancılara bakacağız.

Eskişehirsporlu Alper Potuk umut vadeden bir oyuncu. Fakat işin bir de gerçeği var. Ben Alper için Eskişehir’in istediği 5 milyon euroyu vereceğime, gider Arsenal’den yerinin en iyisi, hazır bir oyuncu alıp Türkiye’ye getirmeyi tercih ederim.

Olcan Adın da listemizde. İyi bir oyuncu. Fakat fiyatı yüksek olduğu için düşünmüyoruz. Gökdeniz’le ilgilenmiştik, hatta kendisi de G.Saray’a gelmek isteyordu ama hocası kendisini bırakmadı.

Şu anda ‘Onu aldık, bunu aldık’ diyemeyiz. Çünkü netleşen bir durum şu an için bulunmuyor. Yalnız şu detayı verebilirim. 12 kişiden oluşan transfer listemizin daha sade, nokta atışı yapılabilecek bir hale gelmesi için Fatih Terim, Ali Dürüst, Ali Gürsoy ve Abdurrahim Albayrak’a talimat verdim. Onlar daha az sayıyla bana bir liste hazırlayacaklar, onu bekliyorum.”

Ünal Aysal; Kayserispor’la artık asla konuşmam

Kayserispor yöneticilerinin Amrabat konusunda büyük eleştiriler getirdiği Galatasaray adına konuşan Ünal Aysal’ın, renkdaşlarına kırgın olduğu gözlendi; Biz bu oyuncu istedik. Hatta isteyen kişi Fatih Terim’dir. Fakat yaşanan bu olaylardan sonra ben son kararımı Fatih hocaya ilettim.

Bu saatten sonra Amrabat’ı veya bir başka futbolcuyu kadromuza katmak için Kayserispor’la herhangi bir görüşme yapmam. Onlara herhangi bir teklif iletmem, oyuncularını istemem. Ancak kendileri bize gelip de ‘Amrabat’ı ister misiniz?’ diye sorarsa o zaman Kayseri’yle tekrar konuşurum. Bu konu benim için tamamen kapanmıştır.

Galatasaray, Olcan’a teklif yapmadı

Ünal Aysal’la konuşmamızda Olcan adı geçince Gaziantep cephesine de ulaştık. Şöyle anlatalım.. Trabzon, başkan Kızıl’a 2.5 milyon euro artı bir oyuncu önerdi. Gaziantepspor’un istediği ise 4 milyon euro artı bir oyuncu.

Fakat, Olcan’daki en belirleyici isim Gaziantep’in eski, L.Moskova’nın ise şu anki teknik direktörü olan Jose Couceiro.. Portekizli, Olcan’ı istiyor. Gelecek teklif de genç yıldız için belirleyici olacak. Bilgisine başvurduğumuz başkan İbrahim Kızıl, “Galatasaray’dan resmi teklif yok. Oyuncuyla konuşuyorlar.. Ben Olcan’ın önünü açmaktan yanayım. Kim ederine yaklaşırsa oraya gider” diye konuştu.

11 transfer 7 milyon $!

Ünal Aysal başkanlığında Galatasaray’ın transfer politikası da değişti. Sezon başı Terim’in raporu doğrultusunda 17 futbolcuyla yollarını ayıran sarı-kırmızılılar, 11 yeni isim alarak transfer döneminin en spektaküler takımı oldu. İşin ilginci 11 oyuncu, giden 17 futbolcudan elde edilen gelirin üstüne 7 milyon dolar konarak yapıldı.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; Biz kimseden af dilemeyiz

“Nihat bey bizi soruşturmanın içine çekmeye çalışıyor. 2008’de biz yoktuk. Ama herhangi bir suç ispatlarsa cezamız neyse çeker, af da istemeyiz.”

Ünal Aysal, 3 Temmuz sabahından bu yana futbolumuzun üstüne çöken şike soruşturmasının kendilerinden uzak olduğunun altını çizdi.. Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in Galatasaray’ın adını zikrederek şikeyle ilgili yaptığı konuşmayı hatırlatan tecrübeli iş adamı, şu ifadelerle rakiplerine cevap verdi;

Aysal; Herhangi bir suç bizim adımıza netleşirse kimseden af dilemez, cezamız neyse çekeriz

Bizi şike soruşturmasının, konusunun, gündeminin içine sokmaya çılışıyorlar. Ama bizim buradaki yerimiz ve tavrımız net. Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, yaptığı bir konuşmada bize atıfta bulunarak ‘Onların da bize işi düşer‘ tarzında cümleler kurdu. Öncelikle şunu tekrar hatırlatıyorum. 2008’de biz yoktuk. Ayrıca iddianameden de haberimiz, bilgimiz yok. Çünkü uzağız, ilgilenmiyoruz. Neyle suçlandığımızı da bilmiyoruz 2008 için. Ama herhangi bir suç bizim adımıza netleşirse kimseden af dilemez, cezamız neyse çekeriz.”

Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir ne demişti?

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, “Galatasaray’la ilgili de yurt dışından iddialar geliyor.. Onların da işi bize düşer” ifadelerini kullanmıştı.. Bahsettiği konu ise 2008 yılında UEFA Kupası’nda oynanan Galatasaray-Bellinzona maçının bir bahis çetesinin listesinde olması.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu