FutbolGündem

Galatasaray’dan 4. yıldız sürprizi!..

Galatasaray’dan 4. yıldız sürprizi!.. Galatasaray, yeni sezon öncesi TT Arena’da futbolcuların katılımıyla 4. yıldıza özel bir program düzenledi. Konuşmalar esnasında futbolcular TT Arena zeminine yerleştirilen ‘yıldız’ logolarının içerisinde yer aldılar. Bu sürpriz tören taraftarları ve camiayı şaşırttı…

Galatasaray, yeni sezon öncesi TT Arena’da futbolcuların katılımıyla 4. yıldıza özel bir program düzenledi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre,  özel programda konuşan Ünal Aysal, Cesare Prandelli, Wesley Sneijder ve Selçuk İnan, 4. yıldızın önemiyle ilgili konuşmalar yaptı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da sadece basın mensuplarının izlediği törende konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 4. yıldız için tüm ekibi adına ellerinden gelen her çabayı göstereceklerini ve sahada terlerinin son damlasına kadar mücadele eden bir takım görüleceğinin sözünü verdi. Aysal, şu ifadeleri kullandı;

Bildiğiniz gibi müthiş bir yarışa sahne olacağı bugünden belli olan bir lig sezonu yaşıyoruz, yaşayacağız. En az 4 takımımız bu yıl ligi şampiyon bitirme konusunda çok iddialı durumdalar. Ancak bu aday çokluğu içinde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin 4. yıldıza aday oluşları durumu daha da heyecanlı hale getiriyor. Ancak görüyorum ki bu heyecan küçük gruplar içinde kalsa da zaman zaman bir yarış, bir rekabet anlayışının dışına çıkabiliyor ve neredeyse bir düşmanlık duygularına dönüşebiliyor. Üstelik bu duyguları besleyen, hatta bunun sonuçlarından beslenen kişiler de var spor dünyamızda.

Futbolumuzu yönetenlerin polisiye tedbirler dışında bu konuda anlamlı ve gerçekçi bir çaba içinde olduklarını maalesef söylemek mümkün değil. Bu nedenle siz medya mensuplarına ve biz kulüp yöneticilerine ciddi sorumluluklar düşüyor. Galatasaray yöneticiliğimde kazanılan şampiyonluklar, alınan kupalar, kazanılan uluslararası başarılar dışında en gururlu olduğum anlar Galatasaray marka değerinin dünyada büyük bir gelişme göstermesi ve nihayet futbol dünyasının en değerli 17. markası seçilmesi oldu. Bu çabamız boyut değiştirerek en önemli projemiz olarak devam edecek.

Aynı gelişmeyi bir bütün olarak Türk futbolunun göstermesi çok önemli. Bunun için tüm dünyanın gözlerinin üzerimizde olacağı bu yıl söz konusu rekabetin sportif bakımdan en üst düzeyde olması kadar sahada, tribünde, medyada ve nihayet sosyal hayatımızda da en üst seviyede olması çok önemli. Biz kulüp yönetimi, teknik ekibimiz ve sporcularımız olarak bu anlayışın temsilcileri olmakta kararlıyız. Kararlı olduğumuz bir nokta daha var. Galatasaray Türkiye’de ilklerin kulübüdür. 4. yıldızı herkesten önce bizim takmamız misyonumuzun bir gereğidir.

Burada gördüğünüz tüm ekibimiz bu yıl Gündüz Kılıç’ın dediği gibi ‘Halatı birlikte çekecekler.’ Sahada parlayan yıldızlar göreceksiniz ancak, ne yönetim, ne teknik ekip, ne de sporcular şampiyonluk için yeterli olamazlar. Bu noktada zinciri tamamlayan büyük zaferler için verdiği desteğin çok önemli olduğunu bilen, bunu sonuna kadar sürdüren, aynı hedefe kilitlenmiş bir taraftarın varlığıdır. Türkiye’nin gerek yurt içinde, gerekse dünyanın dört bir köşesinde en büyük taraftar desteğine sahip kulübü olarak bir adım önde olduğumuzu söyleyebilirim.

Önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacağımız, ‘Yıldız Sensin’ programımızla hem onlara çeşitli vesilelerle çağırılarda bulunacağız, hem de Galatasaray’ı Türkiye’nin en güçlü markası yapmalarından dolayı şükranlarımızı iletmek fırsatları yaratacağız. Sezon sonunda taraftarımıza ithaf edeceğimiz 4. yıldız için tüm ekibimiz adına elimizden gelen her çabayı göstereceğimizi, sahada terimizin son damlasına kadar mücadele eden bir takım göreceklerinin sözünü verebilirim. Karda, kışta, en zorlu koşullarda, tribünlerde yüreklerini, sahada ter döken aslanlarımızın yürekleriyle birleştiren, tek yürek olan taraftarlarımız, tek yürek olmuş Galatasaraylılar, dördüncü yıldız sizin eseriniz olacaktır.

Galatasaray’ımız, Türkiye’de üçüncü yıldızı göğsüne takan ilk takım olurken de siz vardınız tribünlerde. Türkiye’ye ilk ve tek UEFA şampiyonluğunu getirirken de siz vardınız tribünlerde. Türkiye’ye ilk ve tek Süper Kupa’yı getirirken de siz vardınız tribünlerde. Şampiyon Kulüpler’de ilk ve tek yarı final oynayan takım olurken de siz vardınız tribünlerde. Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ve en “kral yürekli” futbolcusunun, elini yüreğinin üzerine koyup başını eğerek selamladığı tribünlerde de siz vardınız.

En büyük aşkı Galatasaray olan Metin Oktay’a, sonsuzluğa uğurlandıktan yıllar sonra da, her maçta şarkılarla selam yollayan tribünlerde de siz vardınız. Zaferlerde siz vardınız, hüzünlerde siz vardınız, bestelenmiş ve birlikte haykırılmış bütün şarkılarda siz vardınız. Sizlerin, özellikle bu yıl görevlerinizi bu anlayışla gerçekleştireceğinizden eminim. Benim de çok sevdiğim bir sloganla buradan taraftarlarımıza seslenmek istiyorum: ‘Yıldız sensin’.”

NationalTurk Haber

TEKNİK DİREKTÖR PRANDELLI: “FUTBOLCULARIMIZLA BERABER ÇOK ÇALIŞIP, BU ONURU TÜM GALATASARAY CAMİASINA YAŞATACAĞIZ”

Teknik direktör Cesare Prandelli ise şöyle konuştu; Başkanımız Ünal Aysal ile ilk konuşmamızdan bu yana, çok önemli bir görev üstleneceğimi biliyordum. Tarihi ve taraftarıyla Galatasaray’ın, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en prestijli kulüplerden bir tanesi olduğunu farkına vardım. Galatasaray gibi bir kulübe geldiğinizde kazanmaktan başka bir seçeneğinizin olmadığını biliyorsunuz. Benim buraya gelişimin sebebi de buydu ve böyle bir kulüple sezona başlayacak olmak insana onur veriyor. Geçen iki ayda, yurt dışında hazırlık maçları oynadığımızda, Türkiye dışındaki taraftarımızın sıcaklığı ile de tanışma fırsatı bulduk.

Bu yüzden Avrupa kupalarındaki maçlarımızda onları üzmemek için elimizden geleni yapacağız. Şunun altını çizmek gerekir ki, bu sezon şampiyon olmanın değeri daha büyük. Tek bir şampiyonlukla iki ödül birden alabilir, üstelik dördüncü yıldızı takıp kulübün tarihine geçebiliriz. Bu benim için, teknik ekibim, futbolcularım için büyük bir şans ve bunun bilincindeyiz. Her gün, her dakika, bu şansımızı değerlendirebilmek için futbolcularımızla beraber çok çalışıp, bu onuru tüm Galatasaray camiasına yaşatacağız. Bize güveniniz için çok teşekkür ederim. Forza Cimbombom.”

SELÇUK İNAN: “ALLAH’IN İZNİYLE SEZON SONUNDA 4. YILDIZ BAYRAĞINI DALGALANDIRDIĞIMIZDA, SADECE BEN DEĞİL TÜM GALATASARAYLILAR BU BÜYÜK HEDEFE ULAŞMIŞ OLACAK”

Takım kaptanlarından Selçuk İnan da şu ifadeleri kullandı; Galatasaray 3. yıldızı taktığında yıl 2002’ydi. O yıl aynı zamanda benim futbol kariyerime başladığım yıldı. Galatasaraylıların tüm Türkiye’deki üçüncü yıldız coşkusunu gıptayla izlemiştim. Aradan geçen 12 yılda kader beni en çok olmamı istediğim yere, Galatasaray’a getirdi. Birileri bana deseydi ki, ’12 yıl sonra Galatasaray’da 4. yıldızı takmak için yola çıkan takımın kaptanı olacaksın.’ Bu bir rüya derdim. Uyanmak istemediğim bir rüya. Şimdi o rüya gerçek oluyor.

Rüyaların gerçek olması herkese nasip olmaz. Bunun için şükrediyorum. Beni buralara getiren herkese teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle sezon sonunda 4. yıldız bayrağını dalgalandırdığımızda, sadece ben değil tüm Galatasaraylılar bu büyük hedefe ulaşmış olacak. Bunun için takım arkadaşlarım adına, terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğimize söz veriyorum.”

SNEIJDER: “ARMASINDA 4 YILDIZ TAŞIYAN TAKIMIN PARÇASI OLMAK, BENİM İÇİN FUTBOL KARİYERİMİN EN ONUR VERİCİ OLAYI OLACAK”

Takım kaptanlarından Hollandalı yıldız Wesley Sneijder de şöyle konuştu; Bugün bu törende en mutlu insanlardan biri ben olmalıyım. Dünyanın dört büyük takımında forma giyme şansına sahip oldum ve şu an beni bu 4 takım arasında en çok heyecanlandıran Galatasaray’ın önemli oyuncularından biriyim. Şampiyonluk sayılarına göre, Türkiye’deki sistem uygulanırsa, Real Madrid’in 6, Ajax’ın da yine 6 yıldız takması gerekir. Ancak her iki takımın da armaları yıldız olayı dışında farklı anlamlara sahip. Hepinizin bildiği gibi Galatasaray’a Inter’den geldim.

Onların formasında 1 yıldız var çünkü İtalya’da 10 şampiyonluğa bir yıldız veriliyor. O yüzden bu sezon benim için çok önemli. Çok şanslıyım ve çok mutluyum ki, Galatasaray’la birlikte bir yıldızdan 4 yıldıza yükselmiş olacağım. Armasında 4 yıldız taşıyan takımın parçası olmak, benim için futbol kariyerimin en onur verici olayı olacak. Arkadaşlarımla birlikte bu büyük zafere ulaşmak için sahada her şeyimizi vereceğimizin sözünü sizlere veriyoruz.

Başkan Aysal’ın konuşmasının ardından başkan, futbolcular ve teknik heyet, 4. yıldız görseliyle fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu