FutbolGündem

Cahit Göveren; Fırat Aydınus ismi herkes tarafından biliniyordu

Ünlü hakem hocası Cahit Göveren, Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yönetecek olan Fırat Aydınus ile ilgili olarak NationalTurk’e yaptığı yorumda, “Fırat Aydınus’tan soyadına layık bir hakemlik yapmasını diliyorum” dedi.

Cahit Göveren ‘in NationalTurk ‘e yaptığı yorum;

Bu dev derbiye FIFA kokartlı Fırat Aydınus ‘un tayin edileceğini cümle alem biliyordu. Çünkü MHK ’nın yüz akı olan Cüneyt Çakır Manchester City-Dinamo Kiev maçına atanmış, bu tip müsabakaları yönetecek diğer hakemler yıpranmış, o nedenle de Fırat Aydınus ismi öne çıkmıştı. Ne yazık ki üst klasman hakemliğinde 7-8 hakem bu tip maçları yönetiyordu. Hele, derbiler 3-4 hakemin inhisarına girdi.

MHK ’nın bu uygulamaları Türk futbol hakemliğini bitirdi. Bu maç için hakem ismi gündeme geldiğinde hemen hemen herkes şunu söylemeye başladı; Galatasaray kazanırsa ligde prestijini kurtarır. Ancak bu çok sanal bir yaklaşımdı. Galatasaray bırakın Fenerbahçe ’yi bir kez değil 5 defa da yense yönetim ile futbolcu bazında yaşadığı erozyonu atlatamaz.

Gerçek şu ki; Ne zaman derbi maçı olsa, maalesef birkaç hakemin ismi gündeme geliyor. Bu MHK adına çok yanlış bir durum. Keşke MHK bu tip maçları yönetecek 15-20 hakemi hazırlayabilseydi. Sonuç olarak Fırat Aydınus ’tan soyadına layık bir hakemlik yapmasını diliyorum. Hem akıllı olsun, hem de kuralları objektiv değer yargılarıyla hiçbir karanlığa meydan vermeden aydınlık içinde şeffaf olarak yönetsin.

MHK çaresizlik içinde Fırat Aydınus’u bu müsabakaya atayarak aczini gösterdi

Bakın, kabul edelim ki MHK ve Türk futbol hakemliğinde çok büyük rahatsızlıklar var. Bu maç için Fırat Aydınus ismi hemen herkes tarafından biliniyordu. Ancak iş başında olan MHK çaresizlik içinde Aydınus’u bu müsabakaya atayarak aczini gösterdi. Fırat Aydınus ’a hakem şansı dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Hak eden kazansın.

MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile her koşulda eşgüdüm içinde çalışan Yüksel Okçuoğlu, bu kez itaatsizlik etti

Bir cümlede Yüksel Okçuoğlu için söylememiz gerekiyor. Bugüne dek Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile her koşulda eşgüdüm içinde çalışan Yüksel Okçuoğlu, bu kez itaatsizlik etti ve kuruldan resen ayrılmak zorunda kaldı. Sıra “Oğuz Sarvan da mı” diye düşünmek geliyor içimizden…

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu