FutbolGündem

Galatasaray’ın mahkemelik olduğu menajer Heiderscheid ile başı yine belada!..

Galatasaray’ın mahkemelik olduğu menajer Heiderscheid ile başı yine belada!.. Galatasaray, menajer Bruno Heiderscheid tarafından CAS’ta (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) açılan dava ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Galatasaray’ın son yıllarda birçok kere mahkemelik olduğu menajer Bruno Heiderscheid ile başı yine belada. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray ile Ribery’nin Marsilya’ya gidişi döneminde sürtüşme yaşayan ve mahkemelik olan ünlü menajer, bu kez Rigobert Song ve Robert Pires ile ilgili imzalanmış protokol sözleşmeler nedeniyle sarı kırmızılı kulübe 13 milyon 750 bin euro gibi bir astronomik rakamla CAS nezdinde dava açtı.

Galatasaray ile birçok kez transfer çalışması yapan Bruno Heiderscheild 2 yıl sarı kırmızılı kulüpten danışmanlık ücreti almış ve sözleşme de geçen aylarda sona ermişti. Konuyla ilgili sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi;

CAS nezdinde Galatasaray Spor Kulübü’ne açılmış olan davaya ilişkindir.

16 Nisan 2013 tarihinde Bruno Heiderscheid (“Davacı”) tarafından CAS nezdinde Kulübümüze karşı bir dava açılmıştır.

Dava 2005 yılında Rigobert Song ve Robert Pires’le ilgili olarak imzalanmış sözleşmelere ilişkindir. Söz konusu sözleşmelere istinaden 2011 yılında Davacı ile bir sulh protokolü imzalanmış olmasına rağmen sulh protokolünün iptali ve mezkûr sözleşmelerden kaynaklanan alacağın tahsili yeniden talep edilmektedir.

Davacı, asıl alacak olarak 1.710.000 euronun karar tarihine kadar işleyecek sözleşmesel günlük cezai şart ve yıllık faizi ile tahsilini istemektedir. Bugün itibariyle, talep edilen meblağ yaklaşık 8 milyon eurodur. Davacı, ayrıca, CAS tarafından sulh protokolünün geçersizliğine hükmedilmemesi halinde 5 milyon euro ve 250 bin euro tazminata hükmedilmesi talep etmektedir.

Dava dilekçesinin tebliğine müteakip, Kulübümüz tarafından CAS ile gerekli yazışmalar yapılmıştır. 23 Mayıs 2013 tarihi itibariyle, taraflara tahkim masraf avansının ödenmesi için 14 Haziran 2013’e kadar süre verilmiştir. Kulübümüzün dava dilekçesine cevap süresi, avans ödemesinin ardından belirlenecektir.

Son olarak, kulübümüz ile olan ilişkisinin sona ermesi akabinde tekrardan yenilenmesi hususunda ısrarcı olan Davacı’nın, taleplerinin Kulübümüzce uygun görülmeyerek reddedilmiş olması sonrasında işbu davayı ikame etme yoluna gittiğini belirtmek isteriz. Zira, Davacı’nın dava konusu sözleşmelerden alacaklarına ilişkin Kulübümüzü ibra ettiği vermiş olduğu ibranamelerle sabit olup Davacı’nın işbu davayı açmasında herhangi bir hukuku dayanak bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu