Gündem

“Geçen sene taktiksel hatalar ve disiplinsizlik vardı”

Galatasaray’ın golcü futbolcusu Milan Baros, dün oynanan Çek Cumhuriyeti-Belçika karşılaşması öncesinde düzenlenen basın toplantısında ilginç açıklamalar yaptı.

Yeni hocası Frank Rijkaard’a övgüler yağdıran Baros, geçen seneki teknik diretörler Micheal Skibbe ile Bülent Korkmaz’ı ise eleştirdi.

Geçen sezon başarısız olmalarının en büyük sebebinin disiplinsizlik ve taktiksel hatalar olduğunu iddia eden yıldız futbolcu, “Geçtiğimiz sezonki Galatasaray’la bu sezonki Galatasaray arasında büyük farklar var. Bunun böyle olmasındaki en önemli faktör hoca konusudur. Frank Rijkaard’la beraber takıma büyük bir disiplin ve başarılı bir taktik anlayışı geldi. Geçtiğimiz sezon bazı maçları taktiksel nedenlerden dolayı kaybettik. Ama bu sezon gördüğümüz kadarıyla Rijkaard’ın taktikleri çok işe yarıyor. Daha ilk maçta aradaki farkı gördük. Rijkaard’ın yanı sıra kulübün aldığı yeni oyuncular da takımdaki kaliteyi büyük ölçüde artırdı. Bu sezon çok iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Şampiyon olacağımıza da kesinlikle inanıyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu