FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Gürcistan’da skandal; Türk gazetecilere saldırdılar!..

Gürcistan’da skandal; Türk gazetecilere saldırdılar!..  Chikhura – Bursaspor maçının ardından büyük olaylar çıktı. Penaltıların ardından Chikhura’lı futbolcuların, yeşil – beyazlı taraftarların önünde sevinmesi sonucu saha içinde oyuncular arasında kavga çıktı. Asıl skandal ise daha sonra patlak verdi.

Gürcü ekibinin hocası Soso Pruidze, basın toplantısında Türk gazetecilerin sorularına yanıt vermedi. Ardından toplantı salonuna gelen ve Gürcü basın mensuplarının gürültüsünden rahatsız olan Bursaspor’un çalıştırıcısı Şenol Güneş, “Benim toplantım, sizin değil. Sakin olun” diyerek uyarıda bulundu. HTSpor’un haberine göre, Gürcü gazeteciler, Güneş’in basın toplantısı sonrası Türk basın mensuplarına küfür ederek ortamı gerdi. Bunun ardından Gürcüler, Türk basın mensuplarına kamera ve tripotlarla saldırdı. Birçok Türk gazeteci darp edildi.

Olayları Trabzonsporlu eski futbolcu Arçil Arveladze sakinleştirmeye çalıştı. Saldırı sırasında UEFA’dan hiçbir gözlemcinin bulunmaması da ayrı bir skandaldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu