FutbolGündem

Hamit Altıntop’tan ilginç benzetme; Fatih Terim, Türk futbolunun Atatürk’üdür

Hamit Altıntop’tan ilginç benzetme; Fatih Terim, Türk futbolunun Atatürk’üdür!.. Hamit Altıntop’tan ilginç benzetme… Galatasaray’ın milli oyuncusu Hamit Altıntop’a ait. Bu sezon hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde kazanılan başarılarda tecrübeli çalıştırıcının büyük rol oynadığını söyledi.

“Fatih Terim, Türk futbolunun Atatürk’üdür”… Bu sözler Galatasaray’ın milli oyuncusu Hamit Altıntop’a ait. Bu sezon hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde kazanılan başarılarda tecrübeli çalıştırıcının büyük rol oynadığını ifade eden Hamit Altıntop, kendisi hakkında yapılan eleştirilere her zaman saygı duyduğunu söyledi.

Galatasaray’ın Real Madrid’den kadrosuna kattığı hamit altıntop sarı-kırmızılı takımdaki ilk sezonunu www.turkfutbol.com adlı internet sitesine değerlendirdi. Ntvspor’un haberine göre, Galatasaray’a transferinde teknik direktör Fatih Terim’in büyük etkisi olduğunu ifade eden Hamit Altıntop, tecrübeli çalıştırıcı için “Türk futbolunun Atatürk’ü” değerlendirmesini yaptı.

Fatih Terim’i ve sistemini milli takımda forma giydiği dönemden bu yana yakından tanıdığını belirten Altıntop, “Bu camiada onun yaptıklarını yapabilmek gerçekten çok zor. Fatih hoca doğrularına bu kadar sadık olmasa, bu yollarda yürüyemez, tarih yazamazdı ” ifadelerini kullandı.

“BAZEN BOŞLUĞA DÜŞTÜĞÜM ZAMANLAR OLUYOR”

Eleştirilere her zaman saygı duyduğunu belirten tecrübeli futbolcu kendi performasını da değerlendirdi. Önümüzdeki sezon çok daha iyi bir takım olacaklarını vurgulayan Hamit,”Ben Galatasaray’a gelmeden önce belki 3 sezonda toplasanız 60 maç oynamıştım. Bu sene ilk defa 45 maça yakın oynadım Galatasaray’da. Bazen boşluğa düştüğüm, konsantrasyon eksikliği yaşadığım zamanlar oldu. Ama ben iyi yolda olduğumuza inanıyorum bunun için güzel bir tatilden sonra daha iyi, daha güçlü, daha hazır bir takım olarak sezona başlayacağız” dedi.

“İNSANLARIN BENDEN SÜREKLİ GOL BEKLEMESİ TUHAF”

Gole yakın bir oyuncu olmadığını bu yüzden kendisinden beklenenlere bazen şaşırdığını ifade eden milli futbolcu,”Kendimi korumak için söylemiyorum. En büyük eleştiriyi zaten ben kendime yapıyorum ama insanların benden sürekli gol beklemesi biraz tuhaf. Ben kariyerim boyunca kaç gol attığımı bilmiyorum ki. Çokluğundan değil, az olduğundan bilmiyorum. Bu yüzden insanları doğru yönde eleştirmek gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

İstanbul’da 3-2 kazanılan Real Madrid maçının takıma ve camiaya büyük özgüven aşıladığını ifade eden Hamit Altıntop, futbolda son günlerde artan şiddet olaylarına da değindi.

“İNSANLARIN İÇİNİ KARARTIYORUZ”

Türkiye’de artan gerilimin futbolu da kötü yönde etkilediğini savunan Hamit,”Televizyonda ana haber bültenlerini seyrediyorum. %80’i olumsuz. Biz hep olumsuzluklarla yola çıkıyoruz. Bu ülkede iyi şeyler de oluyor. İnsanların içini karartıyoruz. Öyle bir psikolojiye sokuyoruz ki kendimizi, bu durumda sadece kaybedersiniz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu