HaberFulya DosyasıFutbolGündemSon Dakika

Hürser Tekinoktay: Yıldırım Demirören kulübe hesap vermeli!

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, bugün gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in kulübe hesap vermesi gerektiğini açıkladı.

Beşiktaş’ın bugün yapılan divan kurulu toplantısında başkan adayı Hürser Tekinoktay, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in kulübe hesap vermesinin gerektiğini ifade etti.

Başkan adayı Hürser Tekinoktay’ın bugün yapılan divan kurulu toplantısındaki açıklamaları şöyle:

“Bahis ihalesinden sonra TFF Başkanı’nın istifa etmesi lazım. Ben dedim ki ‘Ben Başkan olursam, sayın başkanımızın TFF Başkanı olmasını istiyorum’ dedim. Doğrusu da bu. Biz kendi camiamızdan federasyon başkanları hatta spor bakanları çıkarmamız lazım.”

“Fikret Orman’ı futbolun en başına layık görüyoruz”

“Bir yazışma grubunda buradaki üyelerimizden bir tanesi, benim bu demecim üzerine ‘Bu arkadaş, Fikret Orman’ın devamı arkadaşlar’ diyor. Öbürü diyor ki ‘neyin kafasını yaşıyor’ diyor. Kötü bir şey mi söyledik? Biz yarışı kazandığımız rakibimizi futbolun en başına layık görüyoruz.”

“2007’den beri sayın başkanla bir çay içmedim, telefonla konuşmadım, bir araya gelmedim. Şimdi soruyorum ben nasıl devamı oluyorum Fikret Orman’ın? Bu hem sayın başkana hakarettir hem diğer insanlara hakarettir. Herkes kendisinin devamıdır. Biz kimsenin devamı değiliz.”

“Beşiktaş’tan başkanların seçimle görevi devretmeleri gerektiğini, kulübü terk edip gitmemeleri gerektiğini söyledim. Bunun üzerine de bir tane kongre üyesi arkadaşımız “insanın kendini bilmesi güzel şey” gibi iftira niteliğinde bir şeyler söyledi. Bunu size vereceğim sayın başkanım. Bu beyefendi sizin yanınızda resimler çektiriyor ve sosyal medyada iftira ve karalamalarla camiamızı lekeliyor. Yönetim kurulunun yanındaki insanlar muhalefete böyle şeyler yaptığı zaman yönetim kurulu yaptırıyor algısı olur. Benim öyle bir algım yok, sayın başkanın samimiyetine güveniyorum.”

“15 bin üyemiz var, biz 600 kişiyle mali kongre yaptık”

“Sayın başkan geçtiğimiz sezon hatalar yaptıklarını söyledi. Real Madrid 10 yıldır Sergio Ramos ile oynuyor, biz orada 17-20 tane futbolcu denedik. Real Madrid bizden zengin. Ama 10 yıldır Benzema ile oynuyorlar. Biz sadece 6 ayda 5 tane 9 numara değiştirdik. Biz futbol takımını para kazanacak duruma getiremiyoruz. Başarı kazandık para kaybettik. İlk yıllarda ucuz, deneyimsiz oyuncularla oyandık hiçbir şey yapamadık. Burada hassas olan nokta şu, sportif başarı mali başarıyı getiriyor. Mali başarı da sportif başarıyı getiriyor. Bu ince bir çizgi. İkisinden biri eksi bir olduğu zaman hepsi bozuluyor.”

“Demirören gelsin hesap versin”

“Ben bu toplantıdan ve sunumlardan şunu anladım. Bizim bütün borçlarımızdan sorumlu Yıldırım Demirören. Peki biz 2007’de ibra etmedik, daha sonra Fulya davasını açtık. 10 yıl boyunca dava sürdü ve kazandık. Şimdi soruyorum. Mahkemeden genel kurulun iptali kararı çıkmışken. Kandırıldık. Dedi ki Yıldırım bey, ‘Arkadaşlar Del Bosque bize borçlu’ dedi, öyle ibra oldu. Mahkemede raporlar var, sayın başkanın dediği Ferrari ile ilgili de raporlar var. Mahkeme raporlarında ‘Beşiktaş kulübü zarara uğratılmıştır’ ibareleri var Yıldırım Demirören ile ilgili. Ve bu davayı kazandık. O zaman biz bu davaya niye itiraz ettik kulüp olarak? Madem bu işin sorumlusu Yıldırım bey, gelsin hesap versin.”

“Bir şey daha var. UEFA’dan men cezası almamıza sebep olan bir sahte evrak hikayesi var. O davaya da müdahil oldum. 3 kulüp çalışanına hapis cezası çıktı. Yıldırım Demirören şimdilik beraat etti. Üst mahkemesi var.”

“Hiçbir kişi Beşiktaş’tan üstün değildir. Bunun hesabını yönetim kurulu eğer soracaksa ben seçime de girmem. Gelsin, hep beraber eski hesaplarımızı ortaya koyalım. Sayın üyeler bu kendi açtığımız davanın hesabını göremediğimiz için ve bu işi sonlandırmak için biz aday olduk. İşin bir de futbol tarafı var onu elbirliğiyle yaparız. Ama bizim asıl sorunumuz Beşiktaş markasının en büyük marka olmasıdır.”

NationalTurk Haber

Hürser Tekinoktay; Fikret Orman yönetimi ibra edilmemelidir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu