GündemSon Dakika

Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza!

Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza kesildi. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticileri karşılıksız çek nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Mali sorunlarla boğuşan ve bu sezon TFF 1. Lig’de mücadele eden Kardemir Karabükspor’da tarihi bir gelişme yaşandı. Kulübün eski başkanı Ferudun Tankut ile 5 yöneticiye karşılıksız çek verdikleri gerekçesiyle mahkeme tarafından para cezası kesildi.

Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza!

Karabükspor eski Başkanı Ferudun Tankut ile eski yöneticilerden Seyit Ahmet Karabacak, Hakan Eren, Tolga Gül, Serdar Dereli ve Tuncay Yıldız’ın da yer aldığı karşılıksız çek düzenleme davasında karar belli oldu.

Karabük İcra Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen davanın karar duruşmasında Ferudun Tankut ve yöneticiler karşılıksız çek düzenlemekten dolayı para cezasına çarptırıldı.

karabukspor-dava-ferudun-tankut

6 kişiye ayrı ayrı 20 TL’den 8’er bin TL adli para cezası verildi. Ancak cezanın çek bedelinden aşağı olamayacağından sanıklara yine ayrı ayrı 517 bin 725’er lira para cezası kesildi.

Kardemir Karabükspor, eski Başkanı Ferudun Tankut döneminde 190 milyon lira borçla kongreye gitmiş, sonra başkanlığı bırakmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu