FutbolGündem

Kasımpaşa Akademi’nin başına Hollandalı efsane Wouters getirildi!..

Kasımpaşa Akademi’nin başına Hollandalı efsane Wouters getirildi!.. Kasımpaşa Kulübü’nde futbol altyapısı Kasımpaşa Akademi’nin başına Hollandalı efsane oyuncu ve teknik adam Jon Jacobus Wouters getirildi.

Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Wouters’a Kasımpaşa’nın geleceğini oluşturma görevi verildi. HTSpor’un haberine göre, atılan imzaların ardından konuşan Wouters, Kasımpaşa ailesiyle beraber çalışmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “İlk olarak Shota beni aradı ve Kasımpaşa’nın projelerinden, tesislerinden ve altyapısından bahsetti. Beni çok etkiledi konuşması, ardından İstanbul’a geldim. Burada tesisleri gezdim, oluşumu yerinde inceledim ve büyük işlere imza atacağımıza ikna oldum. Burada olmak ve bu ekiple çalışmak harika olacak” ifadelerini kullandı.

Wouters, Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ile altyapı arasındaki koordineyi sağlayacak. Bu arada Kasımpaşa Akademi’ye gençlik geliştirme sorumlusu olarak da Köln Futbol Akademisi’nden yetişen Cem Bağcı getirildi.

Jon Jacobus Wouters kimdir?

Hollandalı teknik adam, kariyerine ilk olarak Ajax takımının teknik direktörü olarak başladı. 1998 yılından 1999 yılına kadar burada görev yapan Wouters, 2001 yılında Glasgow Rangers takımında yardımcı antrenör olarak yer aldı. Burada 2005 yılına kadar sırasıyla Alex McLeish ve Dick Advocaat’ın yardımcılıklarını yaptı. 2006 yılında ise PSV Eindhoven’da yardımcı antrenör olarak görev aldı. Burada sırasıyla Ronald Koeman, Sef Vergoossen ve Erwin Koeman’ın yardımcılıklarını yaptı. 2007 yılında ise bu takımda geçici teknik direktör olarak 10 maça çıktı ve görevini Stevens’a devretti.

2008 yılına kadar ise Huub Stevens ve Dwight Lodeweges’in yardımcılıklarını yaptı. Daha sonra altyapısından yetiştiği FC Utrecht takımına yardımcı antrenör olarak dönen Wouters, burada Ton du Chatinier ve Erwin Koeman ile beraber çalıştı. 2011 yılında ise FC Utrecht takımının başına teknik direktör olarak geçen Wouters, burada 2013 yılına kadar çalıştı ve 104 maç görev yaptı.

Wouters’ın futbolculuğu

Wouters, profesyonel futbol hayatına FC Utrecht takımında 1980 yılında başladı. Burada yıldızı parlayan Hollandalı, 1986 yılında Ajax takımına transfer oldu. 1992 yılında ise o dönemde rekor bir ücretle Bayern Münih’e transfer oldu. 1994 yılında tam futbol hayatını sonlandırmak üzereyken PSV Eindhoven’ın teknik patronu Dick Advocaat’ın teklifini kıramayıp orada 2 sezon geçirerek futbolu noktaladı. Wouters, 70 kez Hollanda A Milli Takımı formasını giydi.

KASIMPAŞA AKADEMİ: BENİM HAYATIM FUTBOL

Kasımpaşa’nın en büyük yatırımı olacak olan “Kasımpaşa Akademi”nin temelleri atılıyor… Lacivertli-beyazlı ekibin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle;  Altyapımızda ilk iş olarak otoriteler tarafından büyük bir saygı duyulan Hollandalı efsane oyuncu ve teknik adam Jon Jacobus Wouters ile anlaştık. Gençlik Geliştirme Sorumlusu olarak ise Köln Futbol Akademisinden yetişen ve yıllardır futbolda aktif olarak görev alan Cem Bağcı getirildi.

Altyapı takımlarımızın başına ise alanlarında son derece yetenekli olan hocalar getirildi. Wouters, Teknik Direktörümüz Shota Arveladze ile altyapı arasındaki koordineyi sağlayacak olan isim olacak ve altyapımızın üst takıma oyuncu gönderme amacı hedeflenecek.

Altyapımızda malzemeciden masöre, performans antrenöründen yardımcı antrenörlere kadar herkes özenle seçildi. Oluşturulan bu ekip ile önümüzdeki senelerde “Kasımpaşa Akademi”nin bir futbolcu fabrikası olması planlanıyor.

NationalTurk Haber

Hali hazırda muhteşem tesislere sahip olan Kasımpaşamızda, altyapı takımlarımıza özel çim ve suni çim sahalarımız, altyapımıza özel soyunma odaları, spor salonları ve yapımına en kısa sürede başlanacak olan yeni sahalarımız mevcuttur.

Bu sezon altyapımızda “Benim hayatım futbol” sloganıyla yola çıkıyoruz. Oyuncularımızın duruşlarından yetişme tarzına, okuldaki başarılarından futbol hayatındaki başarılarına kadar her şeyleriyle ilgilenip, Kasımpaşamıza en uygun gencimizi A Takımımıza taşımayı planlıyoruz.

Akademimizde her çocuk, her genç hayatının futbol olduğunun bilincinde olacak, Kasımpaşamıza yakışan şekilde davranacak ve bu davranışlarıyla herkesten saygı gören bir sporcu olacaktır.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu