FutbolHaber

Kulübümüz’den Açıklama

Bugün bir TV programına telefonla bağlanarak Kulübümüz’e yönelik ağır saldırılarda bulunan, bu açıklamaları çeşitli medya kanallarında da yer alan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın ifadelerini şiddetle kınıyoruz.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın görevinden ayrılması sebepleri arasında Beşiktaş Kulübü’nü de gösteren, Beşiktaş’tan teklif gelmesi nedeniyle Aybaba’nın Bursasporlu taraftarlar tarafından kabul görmediğini, benimsenmediğini belirten İbrahim Yazıcı’nın bu açıklamaları son derece talihsiz, mesnetsiz ve manidardır.

Beşiktaş Kulübü’nün Samet Aybaba’ya asla bir teklifi olmadığı gibi, Bursaspor Başkanı’nın teknik direktörünün ayrılığı konusunun içine Kulübümüz’ün ismini karıştırması, son haftalardaki kendi başarısızlıklarını, iç sorunlarını bu yolla kapatmaya çalışması ve adeta tribünlere oynaması sportmenlikle, yönetici sağduyusu ile asla bağdaşmaz.

Ertuğrul Sağlam’ın ayrılmasından sonraki zaman diliminde bizce Samet Aybaba ve Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın bilgileri dışında araya giren bir kaç kişinin Samet Aybaba ile teknik direktörlük konusunda görüşme önerilerine Başkanımız itibar etmemiş ve bu talepleri geri çevirmiştir. Bu konunun basına yansıması dolayısıyla Başkanımız Yıldırım Demirören, Bursaspor Başkanı’nı arayarak olayı iletmiş ve böyle bir teklif ve görüşmenin asla mevzubahis olmadığını söylemiş ve iki Başkan karşılıklı anlayış içerisinde konuyu kapatmışlardır.

Diğer taraftan İbrahim Yazıcı’nın bugünkü açıklamalarında; geçen yıl Süper Lig’in ikinci yarısında Adana’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçında Adana İl Kurulu’nun aldığı kararları bile Beşiktaş Kulübü’ne bağlaması ve suçlaması; iki takım taraftarlarının birbirlerine karşı tahrik edilmesine ve cepheleşmesine yol açan, son yıllarda spor kamuoyunun büyük önem verdiği fair play ruhuna, sporun sevgi, kardeşlik ve dostlukların pekişmesi için yapıldığı dünya görüşüne darbe vuran, basiretten yoksun bu ifadeler sadece Beşiktaşımız değil Türk Sporu adına son derece üzüntü vericidir.

Durum böyleyken, İbrahim Yazıcı’nın bugün yaptığı açıklamalar iki hafta sonraki Bursaspor-Beşiktaş maçını etkileme ve ortamı germekten öteye gitmeyecektir.

Oysa biz Beşiktaş Kulübü olarak; bu sezon ve bundan sonraki sezonlarda her iki takımın maçlarını, tirübünlerde taraftarlarıyla birlikte, sportmenlik içinde ve coşkuyla oynamaları; bu gerginliğin sona ermesi arzusundayız.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu